Як зниження ціни автогазу впливає на авторинок: дослідження

Чим нижча ціна на LPG та чим вагоміша різниця на ціні з бензином, тим більше відбувається переобладнань автомобілів для роботи на газовій суміші.
Автогаз подешевшав - чи збільшиться кількість авто з ГБО - Auto24

ФОТО: Freepic|

ГБО встановлюють частіше, коли газ дешевшають

logo24 травня, 11:50
logo0
logo0 хв

У листопаді-грудні минулого року вартість автогазу зросла до 38 грн/л. Відтоді вона поступово знижувалась аж до нинішніх 27 грн/л. А впродовж 20-30 минулих днів ціна на LPG майже щоденно зменшувалася, повідомляє “НафтоРинок”.

Також у тему автогаз вже коштує менше 28 грн за літр

Аналітики Інституту досліджень авторинку стверджують, що існує безпосередній зв’язок між ціною на LPG та кількістю переобладнань автомобілів для роботи на газовій суміші. І навпаки — збільшення ціни синхронно скорочує кількість інсталяцій.

Ціна LPG, квітень-травень 2024 р.

Ось які обсяги інсталяцій ГБО були від початку року в Україні на легкові автомобілі:

  • Січень — 1383
  • Лютий — 1850
  • Березень — 2092
  • Квітень — 1754

Отже, низька на автогаз може “запустити” ці механізми — переобладнання авто на «газ» стане популярнішим. Звісно, не всі сучасні бензинові автомобілі дозволяють це зробити порівняно просто і в рамках розумного бюджету. Але на ринку ще є японські та американські авто з двигунами без прямого впорскування бензину й турбонагнітачів, на які доцільно встановлювати ГБО. Однак наразі процес зниження цін на автогаз припинився. Більше того, є чинники щодо його зростання.

“Причина повільного зниження ціни, яку ми спостерігали зараз – зменшення споживання цього виду пального покупцями фізичними особами. Люди стали менше їздити, відповідно й зменшився попит на скраплений газ, – пояснює Олександр Сіренко, аналітик аґенції «НафтоРинок». – Більшість операторів ринку відреагували на це поступовим зменшенням цін — так вони борються за роздрібного клієнта. Зрозуміло, що всюди є межа, нижче якої торгувати «автогазом» стає невигідно, тому зараз ціни зафіксувалися”.

Також цікаво Верховна Рада розгляне збільшення податків на пальне

Як довго триматимуться такі ціни на LPG, залежить від багатьох чинників. Головним з них може стати перегляд ставок акцизу на пальне, що заплановано Парламентом, і якщо відповідний законопроєкт набуде чинності в поточній редакції, скраплений газ може подорожчати відразу на 5,8 грн/л.

Тобто, навіть без урахування потенційних проблем з логістикою через брак водіїв-міжнародників, біржових котирувань та зміни курсу валюти, вже влітку цього року ціна на “автогаз” може підскочити до 33 грн/л. Теоретично це ще в межах психологічно-допустимого для автомобілістів значення. Адже одночасно через оновлення акцизів на 1,5 – 2,0 грн/л подорожчають бензин й дизпальне. Однак таке подорожчання прийнятне для тих, у кого вже є авто з ГБО. Щодо нових інсталяцій, то рівень економічної доцільності й привабливості для споживачів істотно знизиться, прогнозують в ІДА. Що врешті знову може спричинити зменшення інтересу до авто з ГБО та кількості переобладнань.