У вересні змінився лідер ввозу, а також збільшилась кількість "американців".

Темпи імпорту вживаних легковиків після скасування так званого «нульового» розмитнення різко знизилися. Автомобілі з пробігом все ще привозять з-за кордону, проте у значно меншій кількості, ніж раніше. Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій легкових авто та визначили топ-20 найпопулярніших моделей, які «приганяли» з-за кордону у вересні.

До речі які авто купували на внутрішньому ринку

На початку осені частка «свіжопригнаних» легковиків з пробігом в структурі авторинку зменшилася до 17%, і це найменше значення відтоді, коли у 2018 році були змінені ставки податків на імпорт. Для порівняння, торік імпортовані автівки займали на вторинному ринку частку від 29 до 41%.

Про кількість: минулого року щомісяця в середньому наш автопарк поповнювався на 44,4 тис. «свіжопригнаних». У 2022, поки діяло «нульове розмитнення», прибувало удвічі більше — близько 85 тис. легковиків у місяць. Після скасування пільг темпи різко впали: у серпні «пригнано» 19,4 тис. легкових машин, у вересні — 16,2 тис.

Найпопулярніші бренди

Лідером серед брендів вживаних легковиків у вересні 2022 року виявився Volkswagen. Частка авто цієї марки, якщо порівнювати із вереснем 2021 року, залишилася майже незмінною — знизилася із 18% до 17,4%.

Друге місце зайняв Renault, частка якого також майже не змінилася та складає 8,8%. На третьому місці розмістився Ford (частка 8,2%), а на четвертому — Nissan (6,1%). П’яте місце посіла Audi із часткою 5,7%.

Також до першої десятки потрапили Skoda (5%), BMW (5%), Opel (4,3%), Hyundai (3,7%) і Mazda (3,2%).


Частки брендів в імпорті вживаних легковиків, вересень 2022 року

Помітно, що, всупереч певним проблемам із доставлення автомобілів з країн Америки через тимчасову зупинку роботу морських портів, в топ-20 присутні типово американські бренди: Jeep, Dodge та Chevrolet.

Найпопулярніші моделі

Найчастіше у вересні українці привозили з-за кордону Volkswagen Golf з пробігом: 854 штуки. Ця модель потіснила на друге місце багаторічного лідера «свіжопригнаних» легковиків Volkswagen Passat (687 шт.). Третє місце зайняв Renault Megane (545 шт.).

Також цікаво найпопулярніші авто ціною до 900 доларів

На четвертій сходинці розмістилася Skoda Octavia (512 шт.), а на п’ятій — Renault Scenic (390 шт.). На шостому місцю розмітився Ford Focus (389 шт.), на сьомому — Audi A4 з показником у 279 зареєстрованих авто.

Завершують рейтинг автомобілі зі США. Наприклад, на 8 місці опинився Nissan Rogue (278 шт.). Дев’яте місце рейтингу зайняв найпопулярніший в Україні електромобіль Nissan Leaf (258 шт.). Замикає першу десятку Volkswagen Jetta (252 шт.), котру також привозять з США. Це ознака того, що логістика автомобілів з Америки вже налагодилась. Адже щоб зареєструвати авто зі США, має пройти деякий час – їх ставлять на облік вже після ремонту. Тож вказані в рейтингу моделі привезли раніше.


Топ-20 найпопулярніших імпортних авто з пробігом, вересень 2022 року