За їзду тротуарами пропонується збільшити штраф та забирати «права»: петиція

Петиція зареєстрована на сайті Президента України.
За їзду тротуарами пропонується збільшити штраф та забирати «права»: петиція
logo18 лютого 2020, 15:47
logo0
logo0 хв

Автор проекту «Зупини Лося» після кількох випадків реєстрації свавільної їзди водіїв тротуарами вирішив подати пропозицію збільшити відповідальність за це порушення. Зокрема, він пропонує підняти штрафи з 680 до 3400 грн за перше порушення та 5100 грн – за повторне. Окрім того автор пропнує вилучати за їзду тротуарами водійське посвідчення терміном від одного до трьох років.

Зокрема, в Петиції Президенту говориться, що в щорічному звіті НацПоліції кількість травмованих та загиблих пішоходів від водіїв, які здійснюють рух тротуарною частиною, не ведеться. Але лише в Києві впродовж 2019 року загинув 51 пішохід, 7 з них – на тротуарах.

Читайте також: петиція про відміну додаткових витрати при реєстрації ГБО

Масова їзда тротуарами в Україні вже давно стала нормою, однак прямої норми закону, яка би передбачала відповідальність за таке правопорушення, у Кодексі про адміністративні правопорушення відсутня.

Судова практика в Україні склалася таким чином, що водіїв, які рухаються тротуаром і навіть свідомо здійснюють наїзд на пішохода та завдають пішоходам тілесних ушкоджень, притягають до відповідальності за ч.4 ст.122 КУпАП «Створення аварійної обстановки». І навіть якщо порушник постане перед судом, за навмисний наїзд на пішохода на тротуарі, судді обирають йому найменше покарання – 680 грн штрафу.

Такими рішеннями максимально знецінюється життя та здоров’я пішохода навіть на тротуарі, де апріорі не може бути автомобіля.

Виходячи з цього, автор петиції пропонує:

  1. Прийняти рішення про запровадження відповідальності за їзду по тротуару незалежно від мети такої їзди, доповнивши Кодекс України про адміністративні правопорушення відповідною статтею. Запровадити за дане правопорушення штраф у розмірі 200 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто 3400 грн, або позбавлення права керування один рік. У разі повторного вчинення такого покарання передбачити штраф у розмірі 300 неоподаткованих мінімумів громадян, тобто 5100 грн, або позбавлення права керування три роки.
  2. Запровадити відповідальність власника ТЗ, у разі якщо автомобіль який рухався тротуаром зник з місця порушення.

Підписати петицію можна за посиланням.