Тиск силових структур на мережу АЗС "Глуско" залишив без роботи дві тисячі чоловік.

11 березня в мережі АЗК "Глуско" відбулись “маски шоу” силових структур та фактична паралізація діяльності компанії. Минуло п’ять днів, а робота мережі заправних станцій досі не відновлена. 16 березня на прес-конференції генеральний директор ТОВ "Глуско-Україна" Борис Ганджа розповів про обставини цієї справи.

Читайте також: Glusco стверджує, що обшуки на їх АЗК безпідставні

За словами Бориса Ганджі, формально паралізація діяльності мережі АЗК "Глуско" відбулась через “ухилення від сплати податків у сумі 240 млн грн”. При цьому гендиректор повідомив, що загалом протягом 2019 – 2020 років Група компаній "Глуско" у вигляді податків зборів та інших платежів перерахувала до держбюджету України понад 6 млрд грн. Тобто претензії силовиків складають менше 4% від загальної суми сплачених податків.

Також серед претензій силовиків – контрабанда пального та реалізація низькоякісного дизельного пального та бензину. При цьому клієнтами ТОВ "Глуско-Україна" є багато державних та комунальних підприємств. Навіть службові автомобілі СБУ заправлялись у цій мережі, – претензій з якості жодного разу не виникало. "Контрабанда – це коли податки не платяться. Нинішня система постачання та реалізації нафтопродуктів з-за кордону передбачає контроль сплати податків на кожному етапі. Щорічно ми сплачуємо близько 3 млрд гривень", – сказав Борис Ганджа.

Також у тему: величезний постачальник нафтопродуктів в Україні повідомив про припинення діяльності

Головний юридичний консультант "Глуско-Україна" Юлія Тереза повідомила, що в рішенні суду, яким скористались силовики, не було жодного згадування компанії "Глуско-Україна". "Єдина компанія, яка згадувалась в ухвалах – ТОВ "Альтернатів Енерджі Сорсес Компані" – вона не пов’язана з “Глуско” ані господарськими, ані відносинами контролю", – заявила Юлія Тереза. "Мотивувальна частина взагалі не містить жодних згадувань про будь-які незаконні дії з боку наших компаній. Тобто всі ухвали є невмотивованими", – вважає Юлія Тереза.

На пряме питання про причини влаштованого тиску Борис Ганджа відповів: "Зрозуміло, що причина – політична. Мені хочеться вірити, що жоден з наших конкурентів не намагається такими методами прибрати сильного конкурента з ринку".

Також цікаво: завдяки товарам ТМ Glusco хворі діти отримали допомогу

Також Борис Ганджа повідомив, що клієнти, які придбали талони або внесли передплату за пальне, можуть звернутись до менеджерів для компенсації своїх витрат. "Ми зараз активно працюємо з нашими партнерами. Багато нафтових компаній підставили нам плече і ми зараз розробляємо механізми, щоб усі клієнти залишилися задоволені", – зазначив Борис Ганджа.

Наразі в мережі АЗК “Глуско” можна придбати газ та товари в магазинах (в тому числі за бонуси), реалізація бензинів та дизпального заблокована на невизначений термін.

Дивіться повне відео прес-конференції ГК “Глуско”: