
Нульове розмитнення
У Верховній Раді розглядається законопроект №13058, який передбачає відновлення нульового розмитнення лише для певної категорії громадян. Ця можливість надаватиметься учасникам бойових дій, які отримали поранення під час боїв.
Читайте також: Розмитнення авто у Дії: опубліковано текст законопроекту
Якщо документ буде схвалено депутатами і підписано президентом, учасники бойових дій, які отримали інвалідність через травми, отримані під час бойових дій, зможуть розмитнити один автомобіль за нульовою ставкою.
Нагадаємо, нульове розмитнення у 2022 році було доступно усім українцям, проте діяло не довго – усього кілька місяців. Депутати скасували його аби отримувати більше коштів у бюджет. Зараз податки з імпорту авто є одним з найбільших джерел наповнення державної скарбниці.
Снігові зими відходять в минуле. Тоді для чого витрачатись на зимовий комплект, якщо можна цілий рік їздити на якісних всесезонних шинах? Continental AllSeason2 відмінно працюють як за низьких температур, так і влітку, в тому числі на мокрих поверхнях.
Рекламна інформація
Експерти Інституту досліджень авторинку відповіли на кілька питань щодо цього проєкту:
Які транспортні засоби можуть потрапити під пільги? Під пільгове розмитнення, а це нульові ставки мита, акцизу й ПДВ, за пропозицією авторів згаданих документів підпадатимуть автомобілі легкові, кузови до них, причепи та напівпричепи, мотоцикли, автобуси та вантажівки.
Скільки ТЗ можна буде завезти з «нульовим розмитненням»? Один транспортний засіб.
Хто зможе скористатись такими пільгами? Громадяни, що мають статус особи з інвалідністю внаслідок війни, а також які є учасниками бойових дій, що зазнали поранення внаслідок участі у заходах із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування військової агресії проти України. Також один ТЗ може завезти фізична особа, котра офіційно передала власний ТЗ військовому підрозділу.
Які ТЗ не підпадатимуть під пільги? Автомобілі, які мають походження або ввозяться з країни, визнаної державою-окупантом або агресором щодо України згідно із законодавством, або ввозяться з окупованої території України.
На який період пропонують встановити «нульове розмитнення»? Нульові ставки на акциз та ПДВ діятимуть з дня набуття статусу законів цими проєктами, та до 31 грудня року, наступного після року, в якому буде припинено або скасовано воєнний стан. Звільнення від мита діятиме до припинення воєнного стану.
До речі: скільки коштує розмитнити авто зараз?
Нагадаємо, що для того, аби ця ініціатива була втілена, проєктам слід пройти всі передбачені регламентом етапи, зібрати необхідну кількість голосів «за» щонайменше у двох читаннях у сесійній залі Парламенту, отримати підпис Президента й бути опублікованими в офіційному виданні. А поки ж це лише проєкти зі статусом «зареєстровано, передано для ознайомлення».