Два "свіжих" авто зі США митники не пропустили в Україну: які причини

Митники викрили наявність подвійних документів на два автомобілі і вилучили їх, поки справою займеться суд.
Керівник-благодійник "Для ЗСУ" пускав у продаж  - Auto24

ФОТО: Львівська митниця|

Ця Audi Q5 мала подвійні документи

logo21 червня, 19:20
logo0
logo0 хв

На міжнародному автомобільно пункті пропуску "Грушів - Будомеж" митники затримали і вилучили два позашляховики білого кольору – NIssan Roque (2021 р.) та Audi Q5 (2018 р.).

За документами, поданими 55-річним водієм, відправниками товару були дві американські компанії, отримувачем – благодійний фонд на Полтавщині. Під час огляду транспортного засобу працівники митниці виявили два рахунки-фактури, які підтверджували, що авто переміщалися в Україну згідно з зовнішньоекономічним контрактом між фірмою зі США (продавець) та українським торговельним підприємством (покупець).

Читайте також Митники на кордоні забрали автозапчастини, які вважали "зайвими

Однак водій, яким був безпосередньо керівник полтавського благодійного фонду, надав митникам зовсім інше письмове пояснення. За його словами, українське підприємство, яке фігурує у документах, придбало і подарувало два легковики білого кольору його організації для подальшої передачі ЗСУ.

Nissan Rogue приїхав зі США. Фото: Львівська митниця

Для перевірки законності ввезення транспортних засобів Львівська митниця звернулася до підприємства, що знаходиться у Львові. Але фірма, яка займається торгівлею автомобілями, спростувала факт придбання вищезгаданих кросоверів. Також компанія заперечила будь-які зв'язки з Благодійним фондом, заявивши, що "ми не знайомі з його керівником і не збиралися дарувати жодних авто для передачі військовим".

Читайте також Митниця затримала кілька тисяч автомобілів через одну китайську деталь

Відтак, митники отримали підстави вважати, що “громадянин України вчинив дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю: з поданням митному органу документів, які містять неправдиві відомості щодо відправника, одержувача товарів, їх вартості й характеру вантажу”.

За цим фактом працівники митниці склали адмінпротокол, відповідно до ч.1 ст. 483 МКУ. Автомобілі, загальною вартістю понад 900 тис. гривень, тимчасово вилучено, до розгляду справи у суді.

Читайте також Як відбуватиметься розмитнення в Дії: розроблено алгоритм

Санкція статті передбачає накладення штрафу в розмірі від 50 до 100 відсотків вартості товарів – безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією товарів.

Також скеровано повідомлення до правоохоронних органів за ознаками злочин

Фото: Львівська митниця