Дизельгейт докотився до Porsche і обійшовся виробнику у півмільярда євро

Прокуратура Штутгарта довела, що Porsche, як і Volkswagen з Audi, самовільно корегували данні про рівень шкідливих викидів.
Дизельгейт докотився до Porsche і обійшовся виробнику у півмільярда євро
logo8 травня 2019, 12:40
logo0
logo0 хв

Розслідування справи про маніпуляції з даними про шкідливі викиди автомобілів Porsche завершено. Суд виніс рішення оштрафувати автовиробника на півмільярда євро.

Читайте також: В Україні можуть збудувати завод Tesla

За данними німецької прокуратури, починаючи з 2009 року керівництво департаменту, відповідального за перевірку автомобілів Porsche на рівень шкідливих викидів, кілька разів припускалось недбалих помилок і “некоректно виконувало наглядові функції”, що в результаті вплинуло на відображення реальних показників токсичності.

Автовиробнику призначили штраф у 535 мільйонів євро. З них чотири мільйони євро – за недбалість і ще 531 мільйон – за отримання необґрунтованої економічної вигоди. Керівництво Porsche погодилось з вироком і не буде оскаржувати це рішення.

Нагадаємо, у 2018 році німецька поліція затримала керівника відділу розробок двигунів Porsche Йорга Кернера за підозрою в причетності до фальсифікації даних про викиди шкідливих речовин. Крім того, звинувачення в шахрайстві і недобросовісній рекламі також були висунуті керівнику відділу досліджень і розробок Майклу Штайнеру і ще одному неназваному колишньому співробітнику Porsche.

Також цікаво: Музей Volkswagen розпродує усі свої експонати – унікальні й рідкісні моделі з повітряним охолодженням