Французький БТР Arquus MAV'Rx створений для активних військових дій

17 червня в рамках виставки Eurosatory 2024 у Парижі французька компанія Arquus показала світову прем'єру багатоцільової броньованої машини MAV'Rx. Її експерти вже назвали взірцем майбутнього покоління БТР.
БТР Arquus MAV'Rx: конструкція, озброєння, призначення  - Auto24

ФОТО: Arquus|

19-тонна броньована машина 4×4 MAV'Rx

logo18 червня, 08:35
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Броньовану машину створено у відповідь на сценарії військових дій високої інтенсивності. Це поки що прототип нової багатоцільової броньованої машини 4x4, яка поєднує в собі значну вантажність, високий рівень захисту та озброєння середнього калібру, зберігаючи при цьому чудову мобільність. Головним завданням БТР є перевезення особового складу на передовій і його підтримка надійною вогневою міццю.

БТР MAV Rx виробник Arquus позиціює як справжню фронтову машину. Оснащений незалежною підвіскою коліс і двигуном потужністю 400 к.с. Це 8-літровий 6-циліндровий двигун, який розміщено спереду. Він працює в парі з 7-ступеневою автоматичною коробкою передач.

Читайте також Arquus Scarabee: бронеджип від Volvo показали на відео

MAV'Rx оснащений незалежною підвіскою на подвійних важелях із гвинтовою пружиною та амортизатором, центральною системою накачування шин і вставками Run Flat, які є стандартними для шин 14,00 R20.

Автомобіль зможе долати ухил 60%, а також їздити по бічному ухилу 30%, зможе без підготовки подолати водну перешкоду глибиною 1,2 м, пройти через вертикальну перешкоду 0,5 м чи траншею 1 м.

Arquus заявляє про вантажність від 2,5 до 4 тонн залежно від рівня захисту. Фото: Arquus

Автомобіль має довжину 6,98 м, ширину 2,55 м та висоту 2,73 м. У конфігурації БТР MAV'Rx може перевозити водія, командира та бійців з восьми осіб. Якщо екіпаж виходить з нього за допомогою двох бічних дверей кабіни, то десантники це роблять через задню рампу з електричним приводом. Хоча при потребі можна скористатися ручним механізмом відкриття.

Салон десанту розроблявся для комфортного перевезення особового складу зі зростом понад 190 сантиметрів і широкими плечима. Усі сидять на енергопоглинаючих сидіннях, за сидіннями достатньо місця для розміщення рюкзаків. Для підвищення комфорту сидіння зміщені вбік. Обсяги кондиціонування повітря та опалення забезпечують максимальний комфорт.

Читайте також Окрім списаних БТР-60, з Болгарії в Україну надійшли інші "подарунки"

Внутрішній дизайн забезпечує безперебійне спілкування між персоналом. Високий рівень комфорту забезпечує кондиціонер та опалення, розроблені для будь-яких кліматичних умов.

MAV'RX APC в ході заводських випробувань. Фото: Arquus

Салон оснащений системами додаткового захисту екіпажу, є фільтрація, система пожежогасіння. Завдяки захисту, що відповідає LVL 4 стандарту STANAG 4569 для мін і куль, MAV'RX захищений краще, ніж його аналоги.

Елементи управління та інформація стратегічно розподілені, щоб зменшити когнітивне навантаження екіпажу. Система Battlenet надає командиру машини покращену тактичну обізнаність і швидший час реакції.

Читайте також Благодійники купили в Британії для "Азова" майже два десятки БТР

MAV'Rx здатний інтегрувати зброю середнього калібру. На виставці Eurosatory 2024 броньований автомобіль демонструється з вежею JCD CPWS під кулемет 25 мм, хоча може використовувати інші системи зброї.