Китайський автовиробник провалив продажі в Європі та зачиняє місцевий офіс

Great Wall Motor планує закрити свою європейську штаб-квартиру в Мюнхені наприкінці серпня та звільнити приблизно 100 місцевих співробітників.
Китайський Great Wall не продається в Європі - Auto24

ФОТО: CnEVPost|

Модель Great Wall Motor на автосалоні в Пекіні в квітні 2024 року

logo31 травня, 14:15
logo0
logo0 хв

Китайський автовиробник Great Wall Motor різко скоротить свою діяльність у Європі, оскільки продажі там залишаються слабкими, повідомляє cnevpost.

Great Wall Motor планує закрити свою європейську штаб-квартиру в Мюнхені наприкінці серпня та звільнити приблизно 100 співробітників. Згідно зі звітом, китайський автовиробник припинить свою експансію на інші європейські ринки, але не планує залишати Європу.

Також цікаво 76% американців розглядають купівлю китайського авто

Компанія Great Wall Motor повідомила своїх співробітників і ділових партнерів про цей крок у вівторок, а її головний комерційний директор у європейській штаб-квартирі Штеффен Кост і його команда керівників були серед тих, хто входить до списку звільнень, йдеться у звіті з посиланням на інсайдерську інформацію.

У звіті зазначено, що закриття штаб-квартири в Мюнхені не означає, що Great Wall Motor планує залишити Європу; вона продовжуватиме надавати послуги на існуючих ринках, але її європейські операції будуть керуватися зі штаб-квартири в Китаї.

Раніше заплановані вилазки на нові європейські ринки більше не стоять на порядку денному, принаймні на деякий час.

У 2021 році Great Wall Motor оприлюднила початкові плани щодо продажу електромобілів (EV) у Європі, а у 2022 році уклала партнерські відносини з Emil Frey, найбільшою європейською групою дилерів автомобілів, щоб допомогти розповсюджувати свої автомобілі під марками Ora та Wey.

До речі Марокко експортує до ЄС більше автомобілів, ніж Китай

Згідно зі звітом, компанія Great Wall Motor не досягла планових показників продажів у Європі: у 2023 році компанія повідомила лише про 6300 проданих машин. Втім, відповідно до даних, зібраних CnEVPost, у 2023 році китайський автовиробник продав 1 230 530 автомобілів, що на 15,27% більше, ніж минулого року.

У 2023 році компанія Great Wall Motor продала за кордоном 316 018 автомобілів, що на 82,48% більше, ніж торік, і склало 25,68% від усіх продажів автомобілів.

Примітно, що місяць тому Great Wall Motor відклала свою мету досягти 1 мільйона річних продажів за кордоном, оскільки умови на глобальному ринку стають все більш складними.

Great Wall Motor планує досягти закордонних продажів у понад 1 мільйон одиниць до 2030 року, при цьому моделі преміум-класу становлять більше однієї третини від загальної кількості, повідомив китайський автовиробник у своєму обліковому записі WeChat 29 квітня.

Останній план є відстрочкою від мети, згаданої в жовтні минулого року, коли Great Wall Motor заявила, що планує досягти річних продажів 1 мільйона одиниць на закордонних ринках до 2025 року, причому 400 000 з них мають бути зроблені за кордоном.

Нагадаємо, що Європейська комісія офіційно розпочала антисубсидійне розслідування щодо електромобілів із Китаю.