Міні-госпіталь на колесах їде в Україну

Міністерство закордонних справ Чеської Республіки відправило в Україну мобільне відділення інтенсивної терапії з невеличкою операційною, облаштовані у салоні переробленого автобуса.
Мобільний міні-шпиталь для гарячих точок України- Auto24

ФОТО: Сesky.Radio|

Пересувний госпіталь на базі автобуса Iveco

logo30 червня 2023, 09:01
logo0
logo0 хв

На міні-госпіталь та його обладнання дипломатичне відомство потратило 9,5 млн чеських крон, що приблизно конвертується у 16,2 млн грн. Окрім цього, за кошти дипломатів буде проведено у Києві навчання медичних бригад, котрі працюватимуть у мобільному шпиталі. За сервісним контрактом Чехія також подбає про будь-який ремонт автобуса та обладнання.

Мобільне відділення інтенсивної терапії обслуговуватиме бригада з шести медиків. Обладнаний салон може одночасно прийняти п'ятьох пацієнтів. Є можливість проводити в польових умовах не дуже складні операції, на що відведено спеціальний відсік с усіма притаманними операційному блоку устаткуванням та інструментарієм.

Читайте також Чехія допоможе з понтонними мостами

"Я переконаний, що наш обов'язок – допомагати людям, які потребують нашої допомоги. Ми солідарні і не перестанемо допомагати Україні, допоки вона не виграє війну. Вірю, що спеціально адаптований автобус буде залучено до допомоги скрізь, де це необхідно і у найкоротший термін", – підкреслив перед відправкою автобуса в Україну міністр закордонних справ Ян Липавський.

Міністр закордонних справ Чехії Ян Липавський під час презентації мобільного міні-шпиталю для потреб України. Фото: Сesky.Radio

За дорученням Міністерства закордонних справ Чехії новий автобус Iveco під мобільний медичний заклад переробили у компанії Royax. На переобладнання пішло три місяці. Все облаштування виконувалося під «потреби інтенсивної терапії і хірургії одного дня».

Для зручного транспортування пацієнтів закупили спеціальні ліжка одного з провідних виробників Чехії Linet. Лежанки розраховані саме на транспортний статус хворих, котрі потребують невідкладних інтенсивних терапевтичних заходів.

Читайте також Чехія допомагає Україні

"Автобус має функцію пересувної реанімації. Для пацієнтів підготовлено комплексний догляд, який необхідний під час лікування у найважчих випадках. Маємо моніторинг пацієнтів, є контроль по ЕКГ та по всіх важливі життєво важливих функціях. Ми маємо аспіратори біологічних рідин, незалежний вентилятор, який контролює дихальні та життєві функції, а також комплексну кисневу систему. Автобус повністю обладнаний дефібриляторами – на випадок, якщо необхідно забезпечити екстрений порятунок життя за серцевої недостатності", – розповів керуючий заводу Royax Ян Пішка.

Урочистий церемоніал відправки медичного автобуса в Україну. Фото: Сesky.Radio

Мобільний госпіталь здатний працювати без підключення до стаціонарної електричної мережі, маючи в багажному відсіку генераторну установку. Її потужність розрахована на освітлення, усе обладнання, а також на кондиціонер, який може в спеку тримати комфортну прохолоду в салоні.

Читайте також Ці авто допомагають ЗСУ боронити країну

Взимку для обігріву салону буде достатньо конвекторного стаціонарного автобусного опалення, а при сильних морозах для доповнення є в комплекті електрообігрівачі.

Урочистий церемоніал відправки медичного автобуса в Україну. Фото: Сesky.Radio

Міні-госпіталь також укомплектований рятувальними сумками, навантажувальною рампою та евакуаційними візками.

До речі, все обладнання, комплектацію чеська сторона погоджувала з українськими медиками, котрі озвучили свої побажання та консультували спеціалістів компанії Royax.

Переобладнаний Iveco у повній комплектації відділення інтенсивної терапії та операційним блоком відправився подарунком українським медикам від чеських дипломатів. Фото: Сesky.Radio