Половина опитаних автомобілістів зізналися, що вони за кермом багатозадачні, вміють хвацько кермувати, стежити за дорогою і при цьому розмовляти по телефону, жувати бутерброд, погладжувати мопсика на колінах і навіть бавити дитину в дитячому кріслі...

Експерти аналітичного центру Nettradyne опитали півтори тисячі некомерційних водіїв і дійшли висновку, що водії, які дозволяють собі відволікатись на дорогах, становлять небезпеку та можуть підвищити аварійність.

Майже половина водіїв (47%) класифікують себе як «багатозадачні водії», у них стало звичкою ще щось робити окрім керування. Серед сучасних “невинних здач за кермом” – перегляд електронної пошти, сторінок у соціальній мережі, читання повідомлень й написання відповідей на них у месенджері.

Також читайте Війна знизила в Україні аварійність

Навіть якщо у вас за планом легкий перекус, то краще зупиниться десь на узбіччі дороги чи вулиці й поласувати смаколиками. Фото: freepik.com

Смартфони залишаються основним відволікаючим фактором. Вони випередили навіть відволікання уваги водіїв на дітей, котрі у них на другому місці.

Також читайте Жінки на маленьких автівках дуже вразливі на ДТП

Як розподілилося відволікання водіїв від керування автомобілем:

  • 59% водіїв заявили, що смартфони постійно відволікають їх під час водіння;
  • 65% впевнені, що смартфони залишаються найкращим вибором для урізноманітнення в дорозі;
  • 60% кажуть, що відволікаються на дітей, розважають і навіть годують їх під час руху;
  • 37% сказали, що під час водіння відволікаються на їжу;
  • 20% опитаних водіїв заявили, що під час водіння вони відволікаються на домашніх улюбленців, - цуциків чи котиків.

Є й приємні моменти. Дві третини респондентів заявили, що намагаються не відволікатися від дороги (трохи більше 60%), коли їдуть поруч зі шкільним автобусом або розходяться з ним на зустрічних курсах. Далі водії побоюються відволікатися на смартфон або на щось інше, якщо дорогою або вулицею їдуть велосипедисти (58%), мотоциклісти (57%) та розвізники їжі (51%).

Красота велика сила, але не за рахунок маніпуляцій під час руху, коли за кермо можна взагалі не триматися… Фото: img.freepik

Водії все частіше ігнорують вимоги ПДР та відволікаються на невластиві під час руху заняття, забуваючи можливі наслідки у вигляді тілесних ушкоджень, фінансових витрат, матеріальних збитків та юридичних претензій від інших учасників руху.

Також читайте На дорозі інколи долі секунд рятують від горя

Окрім цього, дані Netradyne показують, що водії постійно ускладнюють багатозадачність: вони в шість разів частіше дивляться або відправляють текст на свій смартфон, ніж підносять смартфон до вуха для дзвінка.

Можна в смартфон відволіктися на мить, але проблем потім буде на роки… Фото: thearrowdrivingschool.com