ФОТО: з відкритих джерел|
Сучасні електромобілі мають обмежений ресурс батареї
Автовиробники постійно покращують технології виробництва батарей, аби продовжити їх ресурс. Зазвичай сучасні батареї витримують загальний пробіг у 320-350 тисяч кілометрів. Такий пробіг іноді й звичайні авто з ДВЗ не здатні пройти.
Читайте також: Старі батареї електромобілів будуть переробляти бактерії
Як приклад, таксі в Європі, як використовують Tesla Model S. Деякі автомобілі проїхали майже 500 000 км за три роки, причому їх батареї зберегли приблизно 80% працездатності від загальної місткості.
Проте всі ви чули, що обмежений ресурс батареї рано чи пізно призводить до її планової заміни. Як приклад – гаджети. Смартфони, як ми знаємо, за досить короткий час швидко втрачають ефективність батареї. Так відбувається тому, що під час роботи елементи батареї руйнуються.
В дорозі знадобилась готівка, а у вас гроші лише на картці? Зніміть гривні зі своєї банківської картки на касі будь-якого АЗК WOG. Це швидко та зручно!
Рекламна інформація
Довготривале використання такої батареї може призвести до того, що ваш пристрій просто вимкнеться і не запуститься. Такий сценарій не підходить електромобілям. Проте хороша новина в тому, що є низка порад, як продовжити термін роботи вашої батареї.
Говорячи про заряджання, найкраще помірно використовувати швидкі зарядні пристрої постійного струму. Хоча це чудово підходить під час тривалих подорожей або в надзвичайних ситуаціях, коли вам потрібно швидко зарядитись, побічним продуктом швидкої роботи зарядних пристроїв є підвищена температура, яка руйнує акумулятор. Тому краще заряджати авто меншим струмом.
Читайте також: Great Wall відкликає свої електромобілі Ora через ризик ураження струмом
Також може впливати на ресурс батареї стиль вашого керування. Подібно до швидкого заряджання, швидке розрядження теж елементів може призвести до пошкодження, яке з часом призведе до зниження ефективності. Хоч електромобілі й дарують чудову динаміку, проте, як правило, водії, які їздять на своїх електрокарах в помірному режимі, мають більший ресурс батареї у власних авто.
Виробники чітко усвідомлюють, що потенційних покупців електромобілів може відлякати імовірність передчасного виходу з ладу акумулятора. Правда полягає в тому, що при правильному поводженні більшість сучасних літій-іонних блоків, можливо, прослужать весь термін експлуатації автомобіля.
Читайте також: Як буде розвиватись ринок електромобілів: прогноз
Наразі в США, Китаї, та Європі, виробники вже оголошують про можливості заміни АКБ у своїх авто за гарантією. Однак, погана новина для наших водіїв у тому, що в Україні, скоріш за все, така опція буде недоступною ще довгий час. Адже наразі ці авто потрапляють в Україну через так званих “сірих” дилерів, які не надають жодних гарантій. А офіційні імпортери цих марок відхрещуються від нелегально ввезених електромобілів.