Наземний дрон "Мураха" непомітно доставлятиме на передову усе, що потрібно бійцям

Тернопільські інженери розробили та виготовили наземний дрон "Мураха".
Наземний дрон "Мураха": опис, фото, відео - Auto24

ФОТО: Суспільне Тернопіль|

Наземний дрон "Мураха"

logo18 січня, 09:29
logo0
logo0 хв

Гусеничний мінітранспортер зроблено так, щоб у нього не було порожніх пробігів. Невеличкі решітчасті борти з усіх чотирьох боків дозволяють розмістити для доставлення на передову боєзапас до стрілецької зброї чи мінометів, бідони з водою, термоси з гарячою їжею чи просто продукти, розфасовані у коробки. У тил з передових позицій безпілотник може безпечно транспортувати поранених захисників.

Як повідомляє "Суспільне Тернопіль", дрон "при вазі всього 350 кілограмів може везти тонну вантажу". Така вантажність не всім легковикам під силу.

Читайте також Студенти КПІ виготовлятимуть гусенично-колісні дрони для евакуації поранених

Маленький та низенький транспортер спроможний долати відстань у 15 кілометрів. Звісно, такий показник можливий у разі прямого безперешкодного проходження радіо-, відеосигналу.

Загалом пробіг на повністю зарядженому акумуляторі, а тут можна ставити одну чи дві батареї місткістю 6,8 або 13,6 кВт, можливий на відстань 30-40 кілометрів. Цього достатньо для кількох рейсів з передової до стабілізаційного пункту у тилу чи інше безпечне місце, де пораненого можуть забрати парамедики, а на зворотний шлях забезпечити потрібним для військових вантажем.

З-поміж цікавих інженерних рішень є багато вигадок, значення яких доволі суттєве. Скажімо, решітчасті борти тут мають подвійну функцію. По-перше, вони знімаються, що дозволяє зробити платформу плоскою і розмістити габаритніші вантажі.

По-друге, зняті борти виконують функцію трапів. Завдяки цьому не потрібно возити з собою додаткову атрибутику, щоб загнати транспортер на легковий причіп чи у кузов пікапа, а потім самоходом розвантажити.

Читайте також Американці створили реактивний дизельний дрон

За словами керівника проєкту "Роботизовані комплекси" Ігоря Чайківського (фото внизу), транспортер на 80% складається з деталей українського виробництва. Нині йде робота над створенням ще меншого наземного дрона. Він буде у чотири рази менший та легший.

"Мураха" зроблена з перспективою на мирне застосування. На цій платформі фермери після перемоги можуть отримати обприскувач з 500-літровою діжею та розпилювачами для обробки ланів від шкідників. При цьому завдяки легкій масі та гусеничній ходовій агресивний тиск на ґрунт буде мінімальний.

Читайте також Фронтові медики отримали ще дві унікальні машини евакуації поранених

В сезон збирання ягід смородини, малини, плодів яблук чи винограду цей транспортер може тягнути на буксирі за собою 5-6 візочків з ящиками, куди вкладатиметься зібраний врожай для подальшого транспортування на дорогу до великогабаритного транспорту.

Очікується, що вартість такого аграрного комплексу буде в межах 620-650 тисяч гривень, але все залежить від комплектації, у т.ч. від потужності акумулятора та надбудов платформи під конкретні сільськогосподарські роботи.

Фото/відео: Суспільне Тернопіль