ФОТО: FB|
Після нальоту: які небезпеки чекають на дорозі
Говорячи про безпеку руху в зоні, яку піддали обстрілу, будемо вважати, що автомобіль не їде під вогнем, а перечекав його на безпечній ділянці. І ось ракети неначе більше не літають і можна рушати вперед. Чи й справді можна?
Часто припинення обстрілу ще не значить, що дорогою можна відразу їхати далі: машину можна легко пошкодити на уламках і воронках
Читайте також: Поради з безпеки: як їздити машиною під час бойових дій
- Переконайтеся, що справді це відбій тривоги. У містах простіше – там про кінець загрози повідомляє сирена або повідомлення на смартфон. В інших місцевостях складніше: треба почекати певний час, прислухатись до звуків у повітрі й лише потім приймати рішення про початок руху.
- “Швидкі” та рятувальники. Вирушивши вперед, слідкуйте за обстановкою на дорозі: саме після обстрілу нею можуть максимально швидко рухатися машини рятувальників, “Швидкої допомоги” або техніка військових. Не заважайте їм і уникайте зіткнення.
- Боєприпаси, які не розірвалися. Це нечастий випадок, але після обстрілу можуть залишатися цілі міни, ракети, снаряди або елементи касетних боєприпасів. Побачивши такий попереду себе, краще не наближатися до нього і тим більше не намагатися об’їхати: від найменшого струсу боєприпас може вибухнути.
Снаряди, що не розірвалися та інші елементи боєприпасів іноді залишаються просто на вулицях. Чіпати їх без дозволу саперів не можна
- Уламки на дорозі Шматки бетону, уламки цегли та гострі фрагменти металу – це те, чим бувають усипані дороги після падіння снаряду чи ракети. У схвильованому стані водій може прогавити таку, на перший погляд, незначну небезпеку і безнадійно пошкодити шину. Будьте уважні, оминаючи уламки, іноді взагалі краще зупинитися і прибрати перешкоду з дороги.
- Ями та воронки. Руйнування від снарядів на асфальті та асфальтобетоні можуть мати гострі краї, небезпечні для шин. Тому ділянками доріг після обстрілу треба їхати або повільно, або дуже і дуже обережно.
Майте на увазі, що одного разу обстріляна територія може залишитися цікавою для ворога й надалі. Тож перед тим як вирушити вперед, варто порадитися з військовими щодо ймовірності подальшої атаки противника на розташовану попереду територію. Фахівці військової справи й самі знають, що радити подорожнім в подібних випадках.
Читайте також: Київські евакуатори допомагають в обороні Києва
На асфальті біля будівель – своя специфіка: шматки цегли, металу оздоблення та комунікацій, бите скло. Їздити тут треба обережно
Відповідно, у випадку реальної загрози появи поблизу, наприклад, диверсійних груп ворога, на найближчих блок-постах не пропускають поодинокі цивільні машини, а формують з них невеликі колони.
Рекомендація “Авто 24”
Перечекавши пряму небезпеку, не поспішайте відразу вирушати вперед. Можливо, варто дочекатися, поки назустріч проїде якійсь транспорт військових і його екіпаж підтвердить, що на відрізку шляху перед вами дійсно все гаразд та можна продовжувати рух.
Читайте також: Як рухатися на авто в умовах масової евакуації