Поїздка на автомобілі в спеку: що потрібно знати

У нинішні вихідні синоптики знову обіцяють спекотні дні: вдень температура у більшості областей України сягатиме +33…+35 °С, а у південних регіонах очікуються екстремальні +35…+37 °С. Отож, що робити водію у таку спеку?
Поїздка в спеку: готуємося заздалегідь - Auto24

ФОТО: cnbc.com |

У спекотні дні в дорогу краще вибиратися на світанку чи під вечір.

logo5 серпня 2023, 12:02
logo0
logo0 хв

Головне – перед будь-якою поїздкою рекомендується добре відпочити, а для дороги у спекотну погоду таке неписане правило набуває подвійного значення. Це порада не лише медиків, але й водіїв з досвідом.

У ПДР про таке не йдеться, але не завадить знати, що високі температури з великою ймовірністю виснажують, додають млявості і провокують на сон. Та й взагалі, висока довколишня температура вплине на вашу здатність керувати автомобілем – час реакції і рівень концентрації сповільнюються.

Читайте також Спека плавить пластикові деталі на автомобілях: наскільки це правда

Відпочинок передусім

За будь-яких обставин перед поїздкою у теплій чи навіть розпеченій машині рекомендується перед цим спати (не подрімати), а саме поспати в нормальних умовах щонайменше 7 годин.

Тепер щодо самого автомобіля, якщо він не обладнаний кондиціонером, то рекомендується робити зупинки на перепочинок (бажано десь у затінку) хоча б через кожні 90 хвилин. Не через 100 чи 120 хвилини, а через кожні півтори години.

Якщо автомобіль укомплектований кондиціонером, то вам пощастило наполовину, оскільки автомобіль також спеку не любить і потребує уваги. Фото: carcility.com

Під час такої перерви ви маєте можливість вийти з машини, розім'яти ноги подихати свіжим повітрям, попити чаю з термоса, води з автохолодильника, якщо він, звісно, там є.

Найкавовіша кава – на WOG. Про це знають усі, адже саме WOG першим почав встановлювати на заправках круті кавомашини, які готують неймовірну каву. Наразі там багато кавових новинок. Якщо ви ще не куштували, радимо не зволікати.

Рекламна інформація

Бажано встати до сходу і вирушити в дорогу на світанку, коли сонце не припікає. Це і для вашого авто краще, і вам легше. У будь-якому регіоні України сонце з 11:00 до 15:00 годин найпекучіше. Отож, постарайтеся уникнути цього проміжку часу для дороги.

Коротка зупинка у дорозі стане вам у пригоді – і втому зніме, і відпочинете. Просто покиньте салон і хоча б 5-7 хвилин погуляйте, води попийте, вдихніть повітря на повні груди. Фото: euroaptieka.lv


Перевірте свій автомобіль

Ваш автомобіль реагує на спеку так само, як і людина. Тим паче коли мова йде про екстремальну спеку. Отож навіть швидка перевірка певних систем не завадить, а допоможе запобігти будь-яким проблемам у дорозі.

Читайте також Спека прийде несподівано: що робити з машиною вже сьогодні

Механіки радять перед виїздом почати перевірку з рівня моторної оливи та охолоджуючої рідини. Ви можете позбавити себе багатьох клопотів під час спекотної поїздки, якщо заздалегідь перевірите контрольні рівні рідин:

  • рівень антифризу;.
  • моторна олива;
  • трансмісійна рідина;
  • гальмівна рідина;
  • рідина гідропідсилювача керма;
  • рідина склоомивача.

Якщо в машині відсутній компресор, то заїдьте на найближчу заправку й скористайтеся компресором для підкачки коліс: низький тиск у камерах в поєднанні з високими температурами і розпеченим асфальтом може стати ідеальним середовищем для розриву шини.

Долити антифриз в систему багато часу не займе, але від проблем в дорозі позбавить. І так вчиніть з іншими рідинами – перевірка зайвою не буває. Фото: bumper.guru

Не перегрівайтеся самі і не давайте перегріватися машині. На короткій зупинці шукайте для авто тінь від будівель, дерев. Якщо ви приїхали за місцем призначення, то постарайтеся припаркувати автомобіль у тіні – він також знемагає від високої температури.


Вода зайвою не буває

Зневоднення уникайте. В спеку слід з цього приводу враховувати вік, ожиріння, хвороби серця, психічні захворювання, поганий кровообіг, вживання ліків тощо. Все це має неабияке значення і значна кількість питної води у машині вам стане у пригоді.

Однак зберігайте воду так, щоб на пляшки не потрапляло сонце, оскільки сконцентровані промені «сонячного зайчика» можуть в ефекті лінзи наробити лиха.

Пийте більше води, ніж зазвичай, і не чекайте, поки вам захочеться пити. Фото: newsrnd.com

Воду зберігайте у будь-якому місці, можна навіть у багажнику, але якась її частина має бути завжди під рукою. Це не означає, що ви маєте її пити під час руху, керуючи автомобілем. Хочеш попити – зупинися й попий, відпочинь.

Вода в машині має бути навіть тоді, коли поїздка коротка. Але не забувайте про сонячні промені і ефект лінзи.

До речі дорогой позашляховик розплавився на сонці

Захистіть своїх дітей та домашніх тварин

В спекотну погоду дітей і тварин не можна залишати в машині. В дорозі давайте їм якнайбільше води. Частуйте дітей свіжими фруктами й овочами: огірочки, яблука, груші чи сливи – саме те, що необхідно.

Льодяники зайвими не будуть ні дітям, ні дорослим. Водієві вони також будуть корисними, особливо з охолоджуючим ефектом.

Навіть якщо ви всього на 10-15 хвилин в супермаркет біжите, то дітей в салоні не полишайте – там на сонці справжня духовка. Фото: Pediatric Associates of Charlottesville

Під час коротких зупинок виводьте дітей та домашніх тварин з салону, прогуляйтеся, розімніться, попийте води чи чаю з термоса, перекусіть і просто походіть: ваша безпека – в ваших руках.