Порядок оформлення ГБО на законодавчому рівні не змінювався – бізнес омбудсмен

Рада бізнес-омбудсмена вимагає за 15 днів усунути порушення законодавства та надати право перевіряти ГБО випробувальним лабораторіям, як це було до 2020 року.
Порядок оформлення ГБО на законодавчому рівні не змінювався – бізнес омбудсмен
logo1 квітня 2020, 11:11
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

На звернення Української Газомоторної асоціації та Української асоціації скрапленого газу до Ради бізнес-омбудсмена прийшла відповідь, в якій надаються чіткі терміни розв’язання ситуації з обмеженнями на ринку випробувань ГБО – 15 днів.

Зокрема, бізнес-омбудсмен підтверджує, що лабораторії, акредитовані за ДСТУ 17025, мають право оформляти результати оцінки відповідності за формою актів технічної експертизи (форма №5). Нагадаємо, що нещодавно Сервісні Центри МВС відмовились приймати ці акти, через що вартість реєстрації ГБО виросла з 500-600 грн до 2500-3300 грн.

  • "Дії НААУ в цьому питанні не є логічними і суперечать чинному законодавству"
  • "Дії Міністерства Інфраструктури нарушають законні інтереси випробувальних лабораторій в області оцінки відповідності після переобладнання" - йдеться в листі від Бізнес -омбудсмена.

Відповідні листи заступник Бізнес-омбудсмена направив в НААУ та Міністерство Інфраструктури.

Також у тему: як реєстрація ГБО стала довшою та дорожчою: схема

“Це означає те, що випробувальні лабораторії, акредитовані за ДСТУ 17025, яких понад 1000 одиниць в Україні, мають право видавати акти технічної експертизи (форми № 5) після переобладнання ГБО. В свою чергу СЦ МВС зобов'язані приймати такі документи для подальшої постановки на облік”, – говориться в повідомлені Української Газомоторної Асоціації.

Нагадаємо, що міністр інфраструктури виправдовує нову схему з ГБО..