Пожежна машина Magirus на шасі Iveco стала мішенню ворожого FPV-дрона: фото, відео

На Херсонщині під час гасіння пожежі після "прильоту" оператор російського дрона навмисне скинув бомбу на пожежний автомобіль. Але він витримав.
На Херсонщині ворог навмисне розбомбив пожежну Iveco - Auto24

ФОТО: ДСНС України|

Цей "італієць" доостанку служив українцям чесно і віддано

logo16 травня, 10:20
logo0
logo0 хв

Подія сталася цими днями, коли вогнеборці з депо Білозерки прибули за викликом у сусіднє село, що в 12 кілометрах. Щоправда, довести справу до завершення не вдалося, оскільки у небі закружляв ворожий FPV-дрон, оператор якого побачив на моніторі рятувальників під час гасіння пожежі.

Якими мотивами керувався російський пілот дрона, здоровому глузду не піддається, але він скинув бомбу прямо на пожежний автомобіль.

Читайте також Пожежні машини Iveco та Mercedes-Benz з Німеччини передали на Волинь

Вибухівка влучила по згину лівої частини даху й розірвалася над місцем водія, пошматувавши метал, вибивши скло та спричинивши ще одну пожежу. Цього разу – пожежної машини на шасі Iveco з надбудовою Magirus.

На щастя, водій та екіпаж вогнеборців живі. З місцевих жителів від нальоту на спецтранспорт рятівників також ніхто не постраждав. І хоча в жодних повідомленнях модель та виробник техніки не вказується, на фотографії, ймовірно, Iveco Fiat Turbo Fire. Там вгадуються риси техніки, яку Magirus випускав наприкінці минулого століття.

Читайте також В Україні створено нову модель пожежно-рятувальної машини

Вочевидь, це одна з тих машин, які були завезені до України в одному з найбільших конвоїв пожежно-рятувальної спецтехніки два роки тому (травень 2022 року) як подарунок від вогнеборців Італії. Та колона формувалася в дуже швидкому темпі з різних депо країни.

Десь у цій партії подарованих італійцями машин стоїть Iveco, що згодом потрапить до згаданої вище Білозерки, на Миколаївщину чи Харківщину, де також багато пожежних машин ворог розтрощив мінами, снарядами та бомбами з дронів. Фото: ДСНС України

Це були різні моделі з дворядними та однорядними кабінами й цистернами різних обсягів. Єдине у них спільне в тому, що всі машини доправлялися в Україну на ходу, зі справним обладнанням і повною комплектацією. Загалом у тій партії прийшло 45 машин (див. відео внизу).

Читайте також Франція передала Україні партію пожежних та "швидких" автомобілів

Два роки автомобіль чесно ніс службу, рятуючи майно та людей від пожежного лиха. Далі служити не судилося – подарунок італійських колег місію виконав чесно і достойно.