Продаємо автомобіль: як визначити його ринкову ціну

Формування ціни вживаного автомобіля під час продажу - один з найважливіших етапів майбутньої угоди. Розглянемо, як зробити його максимально ефективним.
Як визначити ціну на автомобіль, що продається - Auto24

Як визначити ціну вживаного авто

logo3 лютого, 19:30
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Правильно сформувати ціну при продажі автомобіля допомагає швидко знайти покупця та отримати необхідні кошти. Нижче подані кроки, які можна врахувати при визначенні ціни.

Читайте також: На українському ринку посилюється дефіцит "свіжих" вживаних авто

Конкуренти

Дослідіть ринок, порівняйте ціни на аналогічні моделі, рік випуску, пробіг і стан. Це допоможе вам зрозуміти, наскільки ваш автомобіль відповідає ринку. Враховуйте, що ціна, вказана в оголошенні – це лише бажання продавця. Реальна ціна угоди як мінімум на 10-15% нижча від вказаної в оголошенні.

Проаналізуйте пропозиції від інших продавців і спробуйте розглянути ситуацію з точки зору покупця

Технічний стан

Адекватно оцініть стан автомобіля. Якщо ваш автомобіль в хорошому технічному та зовнішньому стані або має певні модернізації, ви можете просити більше грошей, орієнтуючись на верхню планку ринку.

Технічний стан має велике значення при формуванні ціни. Перед продажем бажано усунути можливі дефекти

Якщо є речі, які потребують втручання та капіталовкладень – підрахуйте, скільки може коштувати ремонт. Врахуйте, що знижка відносно ринкової ціни на автомобіль з дефектами зазвичай більша, ніж сума, яку потрібно витратити на їх усунення.

Документи

Якщо з документами повний порядок, автомобіль оформлено на вас, на ньому немає штрафів та обмежень, можна сміливо виставляти його на продаж. Перевірити свій автомобіль можна за загальнодоступними базами. Для деяких з них навіть є зручні телеграм-боти.

Для перевірки документів є чимало офіційних застосунків, відкритих баз та телеграм-ботів.

Якщо є штрафи, арешти або інші проблеми з документами, їх краще владнати самостійно. Автомобілі, які не можна переоформити, коштують значно дешевше – зазвичай покупці не ризикують з ними зв’язуватись.

Комплектація та додаткове обладнання

Встановлене ГБО, сигналізація, фаркоп, аудіосистема та інші додаткові аксесуари, на жаль, не дуже багато додають автомобілю у ціні. Водночас гарна заводська комплектація: шкіряний салон, оригінальна акустика, ексклюзивний колір та інші речі, притаманні топовим комплектаціям, відіграють значну роль.

Деякі аксесуари вигідніше продати окремо, адже на ціну авто вони не матимуть суттєвого впливу

Деякі аксесуари, наприклад кріплення для лиж, бокс на дах, тюнінговий сабвуфер краще заздалегідь зняти і продати окремо. Вони навряд чи зможуть сильно вплинути на ціну автомобіля, а окремий продаж може принести більше вигоди. У крайньому випадку, їх можна запропонувати покупцю автомобіля окремо, коли ціна за автомобіль вже узгоджена.

Рекомендації сайтів

Деякі сайти з продажу вживаних авто автоматично визначають приблизну ціну, виходячи з вже наявної бази пропозицій. Погоджуватись з такою ціною для оголошення чи ні – справа особиста. Як правило, такі рекомендації адекватні для безпроблемних автомобілів у гарному технічному стані.

Читайте також: Вживані Porsche Cayenne продаються за смішні гроші

Погодившись з ціною, яку визначив сайт з продажу, ви опиняєтесь у «середньо ринковому» положенні. Тут найбільша конкуренція і вірогідність того, що потенційний покупець обере саме вашу пропозицію, зменшується. Якщо автомобіль охайний, доглянутий і без жодних зауважень, – ціну краще збільшити. Якщо є проблеми – зменшити.

Час продажу

Зазвичай ходові моделі продаються за місяць-два. Тут є купа факторів, а ціна – лише один з них. Якщо є необхідність швидко виручити кошти за машину, можливо, є сенс віддати її перекупам. Вони у більшості випадків пропонують 2/3 від вказаної ціни.

Читайте також: На скільки подорожчали вживані автомобілі в Україні за 2023 рік

Якщо ж автомобіль не продався за місяць-два – ціну потрібно знижувати. Як би ви не цінили свій автомобіль, ринок – це найбільш адекватний суддя. Якщо покупець бачить, що оголошенню вже кілька місяців, це поганий знак для нього. Адже якщо автомобіль не купують, то щось з ним не так.

Висновки

Адекватне формування ціни дозволить зекономити час на продажу авто і не продешевити. Якщо врахувати усі зазначені вище моменти, це можна зробити максимально ефективно.