Рятувальникам Вінниччини допомогли з усієї Європи

Автопарк підрозділів Служби порятунку Вінниччини поповнили відразу п’ять спецавтомобілів: транспорт для ДСНС надійшов у рамках партнерської допомоги з Литви, Канади, Німеччини та Швейцарії.
Вінницька ДСНС поповнила автопарк відразу на 5 машин - Auto24

ФОТО: Вінниця, ДСНС|

Спецтехніка різна, але мета одна - порятунок людей та майна

logo12 квітня, 10:10
logo0
logo0 хв

Три з п’яти машин надійшли піротехнічній частині для загонів підводного та гуманітарного розмінування. Там потреба у таких автомобілях через постійні виїзди в деокуповані райони дуже велика.

У цьому переліку є оперативно-піротехнічна машина для перевезення особового складу та майна відділення підводного розмінування, вантажний автомобіль підвищеної прохідності зі стрілою-маніпулятором, а також піротехнічний автомобіль важкого типу на базі шасі МАN, надбудова якого виготовлена на вітчизняному підприємстві Validus Special Auto. Ця машина, зокрема, облаштована для перевезення великогабаритних вибухонебезпечних предметів.

Читайте також Пожежні машини Iveco та Mercedes-Benz з Німеччини передали на Волинь

На місці залишиться колінчатий автопідіймач з максимальним вильотом стріли на 45 метрів. Його поставлять на чергування в одній з частин обласного центру. Рятувальної автодрабини з такою операційною висотою місто ще не мало. Старенький ЗІЛ-131 висувну драбину подавав вгору лише на 30 метрів.

Тепер бійці цього екіпажу можуть спокійно дістатися до 14 поверху і звідти евакуйовувати людей чи проводити інші рятувальні роботи. Автодрабина розміщена на 3-вісному шасі Volvo FM 500. Машина комплектується дизельним двигуном D13 потужністю 500 к. с. (368 кВт) та видає максимальний крутний момент при 980–1400 об/хв 2500 Нм.

Читайте також В Україні створено нову модель пожежно-рятувальної машини

У комплекті йде 12-ступенева коробка передач із дільником і демультиплікатором з автоматизованою системою перемикання передач. I-Shift оснащена компактним ретардером. Є коробка відбору потужності.

А ось пожежна автоцистерна місткістю води на 6,5 тонни відправилася нести службу в пожежно-рятувальній частині Козятина. Там працюватиме Iveco Magirus.

Читайте також Повнопривідні Iveco Daily з посиленим захистом кабіни відправили не на фронт, а у глухий ліс

Окрім цього, екіпажі всіх прибулих автомобілів отримали сучасні аптечки для надання особовому складу та населенню домедичної допомоги. Там є все необхідне для первинного порятунку.

Такими ж аптечками будуть укомплектовані екіпажі іншого спецтранспорту, що виїздять на виклики чи відбувають у відрядження у прифронтові чи деокуповані території на чергування або розмінування. Для цього обласна військова адміністрація передала в ДСНС 150 таких аптечок.

Фото: Вінниця, ДСНС