Швеція вироблятиме для ЗСУ техніку й озброєння в Україні

На українській карті промислових підприємств невдовзі з’явиться шведський завод з виробництва військової техніки: скандинавський союзник планує не завозити, а виготовляти готову продукцію безпосередньо у нас.
Швеція планує розгорнути в Україні виробництво техніки й озброєння - Auto24

ФОТО: з сайту military-today.com|

Самохідна шведська 155 мм артустановка Archerрозробки та виробництва Bofors

logo16 серпня 2024, 21:20
logo0
logo0 хв

Уряд Швеції вже надав Україні 16 пакетів військової підтримки, спустошивши запаси на складах та у сховищах. Вихід бачиться у створення на території української промислової зони шведського виробництва. Про це повідомляє defence24.pl.

Міністр оборони Швеції Пал Йонсон у четвер, 15 серпня, заявив про ймовірність переходу від завезення до виробництва військової техніки в Україні. За його словами у просуванні такого проєкту вже з осені цього року допоможе присутність на території України Шведського агентства військових закупівель (FMV).

Читайте також На що здатна шведська САУ Archer (Лучник)

"Завдяки виробництву ми посилимо підтримку України, не послаблюючи наших власних операційних можливостей", – підкреслив Джонсон.

На питання про можливу реакцію Росії на рішення шведської влади на пресконференції в Стокгольмі Йонсон відповів, що йдеться про присутність в Україні цивільного персоналу, а не військових. "Це державні службовці, які будуть співпрацювати з українською владою", – зазначив він.

Читайте також Шведи передають Києву усі свої бронетранспортери PBV 302 та дуже цінний SAAB

Глава Міноборони Швеції також повідомив, що в згаданий четвер набула чинності двостороння угода про співпрацю в оборонній сфері (DCA) між Швецією і США. Відповідно до нього американські військові отримують доступ до 17 баз, аеропортів і портів на території Швеції.

Читайте також Шведський убивця мін вийшов на розмінування: як він працює

Угода включає, серед іншого: тимчасове перебування американської армії у Швеції та зберігання зброї на випадок кризи чи війни. Ці кроки важливі, тому що вони дозволяють "швидше отримати допомогу", підкреслив Джонсон.