Сонячне затемнення зупинить транспорт у США

Через сонячне затемнення штат Техас в США заборонив рух транспорту з великоваговим та негабаритним вантажем: 8 квітня такі машини не виїздять на дороги чи виводяться поліцією за їх межі.
Сонячне затемнення: заборона руху транспорту у США - Auto24
logo8 квітня, 08:29
logo0
logo0 хв

І хоча сонячне затемнення у цьому регіоні трапляється часто, інтерес американців до нинішнього астрономічного явища неабиякий – орієнтовно о 13:40 – 13:44 очікується не часткове, а повне затемнення. День у такі хвилини трансформується у ніч. Побачити небесні світила в такому поєднанні прагнуть люди різних вікових та професійних категорій.

Наступне повне сонячне затемнення відбудеться в прилеглих США регіонах лише в серпні 2044 року в Монтані та Північній Дакоті.

Читайте також Перехід на електричні вантажівки обійдеться США у 1000 мільярдів доларів

Цього разу побачити затемнення американцям буде складно – видимість обмежена частиною території відносно положення Місяця. Повне затемнення можна спостерігати у 83 округах Техасу. Вони складають приблизну третину національної території.

8 квітня Місяць пройде попереду Сонця, частина Північної Америки порине у темряву, що ознаменує собою рідкісне небесне явище, яке не повернеться десятиліттями.

Шина Continental UltraContact забезпечує великий пробіг, низьку шумність та відмінні характеристики на мокрих поверхнях. Окрім того, спеціально для наших доріг шина має посилену боковину, тож не розірветься на ямах.

Рекламна інформація

Колаж: Авто24

"Стає досить темно, щоб виділити яскраві зорі та планети, тому це дуже драматично, дуже вражаюче. Більшість людей відчувають інтуїтивну реакцію на повне затемнення", — зазначають астрономи, в т.ч. науковці NASA,

Останнє повне сонячне затемнення в Америці спостерігалося у серпні 2017 року. Тоді автомагістралі зазнали "значних заторів, низьких швидкостей". До апокаліпсиса не дійшло, але у чотирьох місцях затори тривали від 7 до 15,5 години, а максимальна довжина черги в трьох місцях коливалася від 45 до 70 миль, тобто від 72 до 112,6 кілометра.

Читайте також В США автовласники масово викидають старі автомобілі: це стає проблемою

Через великий інтерес людей до нинішнього сонячного затемнення і, головне, через багаторазове зростання транспортного трафіку в регіон, влада Техасу вирішила заборонити в понеділок, 8 квітня, рух негабаритного транспорту у смузі огляду астрономічного проходження небесних світил. Подекуди в США через це не працюватимуть і школи.

Чиновники прийшли до висновку, що сонячне затемнення приведе до збільшення туристичного потоку, на дорогах з’явиться багато легкових машин. За прогнозами, це стане наймасовішою туристичною подією в США у 2024 році. Оскільки транспорт з великоваговим чи негабаритним вантажем сповільнить трафік, то його виїзд на дороги загального користування вирішено повністю у цей день обмежити.

Інфографіка: GreatAmericanEclipse.com

Очікується, що Техас відвідає від 270 000 до 1,1 мільйона людей для споглядання затемнення, згідно з оцінками, наданими Техаським контролером. Компанія Hertz повідомила про збільшення на 3 000% бронювань для міст, які в зоні спостереження за затемненням. American Paper Optics станом на 4 квітня вже продала понад 70 мільйонів окулярів для сонячного затемнення й очікує досягти позначки в 75 мільйонів.

Таким чином, 8 квітня протягом 24 годин жоден "розмірний" місцевий і транзитний транспорт не має права виїздити на автомагістралі, в т.ч. місцевого значення, по всіх 83 округах. До речі, ця територія за площею така ж як і територія Румунії на європейському континенті.

Читайте також У США побудують мережу зарядних станцій для електричних вантажівок

Ці всі округи розташовані по діагоналі відповідно до руху Місяця відносно штату. Його проходження щодо Землі та штату займе смугу видимості, тобто сприятливу зону спостереження за світилами, завширшки в 300 кілометрів.

Астрономи зробили анімацію місячної тіні в Північній Америці, що імітує вид з космічного корабля на висоті 125 миль/201 км, який женеться за тінню (див. відео внизу). 8 квітня 2024 року всі, хто перебуває в тіні, побачать рідкісне явище сонячної корони під час повного сонячного затемнення.