Torsus Praetorian: українці збудували маршрутку для бездоріжжя з квартирою всередині

Українська компанія планує продавати такі машини по ціні від ста тисяч доларів.
Torsus Praetorian: українці збудували маршрутку для бездоріжжя з квартирою всередині

ФОТО: Motor1|

Автокемпер Torsus Praetorian

logo18 серпня 2019, 17:17
logo0
logo0 хв

Стартап Pulsar Expo розробив автобус-позашляховик Torsus Praetorian, а тепер пропонує його у форматі автокемпера з житловим кузовом і вже має замовлення з різних країн.

Також цікаво: Найкрутіший у світі серійний джип Rezvani Tank змінив покоління (фото, відео)

Компанія була заснована у 2014 році українцями Вахтангом Джукашвілі та Юлією Хомич. Спочатку компанія займалась поставками спеціальних автомобілів в рамках міжнародної технічної допомоги. Її клієнтами є структури уряду США і структурних підрозділів ООН. Крім поставок спецавтомобілів Pulsar Expo часто самостійно проводила конверсію транспортних засобів для подреб клієнтів, перетворюючи вантажівки на ремонтно-евакуаційну технічку, колісний екскаватор, тощо.

На відміну від більшості подібної техніки, автокемпер Torsus Praetorian від початку побудований як автобус-позашляховик, а не переобладнувався з якоїсь вантажівки. На розробку з чистого аркуша знадобився усього рік. При цьому автобус вийшов своєрідним конструктором – машину збирають з готових компонентів і вузлів виробництва ЄС і США. Двигун, шасі, коробка передач, гальма – від MAN.

Фото: автокемпер з позашляховими можливостями Torsus Praetorian / Motor1

Обшивка кузова Torsus Praetorian не металева, а виконана з композитних матеріалів. Вони легші металу, дозволяють робити більш широкий спектр форм і не іржавіють.

Фото: пасажирський транспортник Torsus Praetorian / Torsus Praetorian

Збірка Torsus Praetorian ведеться у словацькій Братиславі. Кількість працівників фірма не називає, як і обсяг інвестицій. Однак повідомила, що стартова ціна на базову версію автобуса становить $100 тисяч. Замовників вистачає: медслужба з Бангладеш замовила 105 машин в модифікації “Швидка” – це єдина техніка, якої можна перевозити до 12 тяжкопоранених в лежачому положенні в умовах повного бездоріжжя. Запити на автобус надійшли також з США, Австралії, Канади, Грузії, Нової Зеландії. У якості польової швидкої допомоги автобуси Praetorian вже працюють на Сході України.

Наразі виробництво є дрібносерійним. Збудовано не білше трьох десятків автобусів. Однак Pulsar Expo веде переговори з представниками автозаводів США, Туреччини й України щодо запуску серійного виробництва.

Основні характеристики позашляхового автобуса/кемпера Torsus Praetorian:

  • Кількість сидінь: до 35 з ременями безпеки/чотири спальних місця;
  • Колісна формула: 4х4;
  • Кліренс: 389 мм;
  • Максимальна швидкість: 117 км/год;
  • Двигун: 6-циліндровий дизельний потужністю 240 к.с.;
  • Обсяг паливного бака: 100 л;
  • Допустиме навантаження: 13 500 кг;
  • Додаткове оснащення: лебідка.

Також цікаво: Спритник хотів ошукати комп'ютерну систему департаменту транспорту, натомість отримав сотні штрафів