Чи потрібна трактору в полі швидкість? Якщо так – кращої машини за Claas Xerion 5000 VC фермеру не знайти.

Це, можливо, найповільніше відео про заїзд на Нюрбургрингу, але Xerion вистачило снаги, щоб здобути титул найшвидшого серійного трактора Нордшляйфе.

Також цікаво: Вправний водій 40-тонного самоскида показав ефектний дріфт: відео

Хай як дивно це не звучить, трактори досить часто використовують для швидкісних заїздів. Та в більшості випадків оригінальу конструкцію машини змінюють, аби зробити її швидшою. Наприклад, позаминулого року, Стігу з TopGear вдалось розкочегарити трактор під назвою Track-tor до 140,2 км/год. А минулої осені модифікований трактор JCB Fastrac розігнали до неймовірних 247,5 км/год.

Модифіковані трактори подібні бодібілдерам, що грають м’язами на показ, а для роботи їх не використовують. Інша справа Claas Xerion 5000 Trac VC. Жодних модифікацій, крім кількох відеокамер, встановлених в кабіні та на кузові. Жодного зв’язку з автоспортом, крім номерного знака, що починається з літер GT. Тільки 500 кінських сил і 2600 ньютон-метрів, що надходять від 12,8-літрового шестициліндрового мотора та 17 тонн власної маси. І звання найшвидшого трактора Нюрбургрінга.

Яка ж максимальна швидкість цього апарата? Рухаючись зі схилу, трактор перевищив паспортну максималку і розігнався до 58 км/год. А повне коло на треку йому вдалось пройти за 24 хвилини і 50,57 секунди.

Дивіться також: Чоловік зі зростом 220 см шукає машину, в яку зможе поміститись: відео