Ціни на таксі у польських містах злетіли вдвічі

Заборона працювати водіями таксі з іноземними водійськими правами у Польщі, що набрала юридичної сили 17 червня, суттєво відобразилась на кишенях пасажирів.
Таксі в Польщі подорожчало: причини - Auto24

ФОТО: Wawa Taxi |

Wawa Taxi у Варшаві користується популярністю, але нині ця та інші таксомоторні компанії переживають не кращі часи

logo18 червня, 21:12
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Якщо водіям з іноземними водійськими посвідченнями та посередникам за виїзд без польських "прав" загрожують високі штрафи, то клієнтам через нововведення задля підвищення безпеки руху доводиться платити удвічі більше.

В ручному режимі управління

За повідомленням польського порталу Vitrina.pl, що посилається на експерта в сфері таксомоторних перевезень Вадима Дейни, несподівано для багатьох "агрегатори Bolt та Freenow стали відключати водіїв з іноземними водійськими правами ще в суботу та неділю".

Читайте також Чи подорожчає з понеділка вартість послуг таксі у Варшаві: думка експерта

І хоча відбувалося це плавно, в ручному режимі, уже в минулі вихідні у Варшаві відчувався дефіцит водіїв і, як наслідок, підвищення цін для пасажирів

Наводяться й конкретні приклади. Якщо раніше вартість 3-кілометрової поїздки в середньому обходилася пасажирові у 20 злотих, то зараз, як правило, така поїздка коштує 40-50 злотих.

"Ціни не завжди такі, бувають спади, але щоб ціни тривалий час трималися на високій позначці – це рідкість. У неділю водії заробляли до 1500 злотих брутто, тобто без урахування всіх витрат. Статистики за понеділок ще немає, але у Варшаві зберігаються підвищені коефіцієнти", – зазначає Вадим Дейни.

Муніципальна поліція Варшави активізувала перевірки роботи таксі та їх водіїв. Фото: wiadomosci.onet.pl

Невже в Uber своя політика?

Пікантна ситуація виникла довкола Uber. Цілком можливо, що у цього агрегатора багато водіїв без польських прав ще продовжують працювати.

Неофіційно Uber наче розіслав своїм водіям листи про те, що ніби-то можна залишатися на лінії і з іноземними правами, але брендування Uber з автомобіля потрібно зняти. Це повідомлення експертам поки не дуже зрозуміле і є деякі сумніви в його правдивості.

Читайте також Здавай на "права" або звільняйся: Польща затягує зашморг водіям-іноземцям

"Ситуація стала розвиватися за найнегативнішим для пасажирів сценарієм – ціни злетіли. З іншого боку, страждають власники автопарків, які залишилися без водіїв, вони зараз активно шукають нових, про що говорить сплеск кількості оголошень про здачу автомобіля в оренду. Загалом поки що висновки робити рано, ще дивимося кілька днів на тенденцію", – додав Вадим.

В дорозі знадобилась готівка, а у вас гроші лише на картці? Зніміть гривні зі своєї банківської картки на касі будь-якого АЗК WOG. Це швидко та зручно!

Рекламна інформація

Землетрус у таксомоторній сфері

Rzeczpospolita також з тривогою оцінює ситуацію. Там вийшла стаття під назвою "Компанії таксі загрожує землетрус". У ній повідомляється, що до цієї зміни на польському ринку не вистачало 150 тисяч професійних водіїв і тепер ця проблема посилиться.

На домінуючих на ринку посередницьких платформах пасажирських перевезень (Uber, Bolt або FreeNow), вже не можуть видати замовлення, якщо за кермом машин водії з іноземними "правами".

Ситуація з тарифами на таксі та статистика водіїв-іноземців на ринку таксомоторних послуг Польщі. Інфографіка: Rzeczpospolita

Rzeczpospolita посилається на прогнози TOR Economic Advisory Team, в яких йдеться про чорний сценарій, в якому окрім злету тарифів на 50% та зростання часу очікування поїздки, кожен десятий водій зникне з внутрішнього ринку пасажирських перевезень.

Таксомоторні агрегатори втратять третину водіїв

В Інституті публічних фінансів підрахували, що зміна законодавства виведе з ринку 18-28 тис. водіїв. Лише у великих компаніях від чверті до третини водіїв є іноземцями зі своїми національними посвідченнями.

Скажімо, у FreeNow приблизно 30 відсотків водіїв мають іноземні водійські права, більшість із них громадяни України, Білорусі та Грузії.

Читайте також Українець хотів обміняти підроблені "права" на оригінальні польські

"Розширені процедури та обмежена доступність роботи водія можуть мати економічні наслідки. Виправляти ситуацію складно, особливо тим, хто тільки прибув до Польщі: іноземець зможе подати заяву на обмін іноземного водійського посвідчення на польський документ не раніше, ніж після 185 днів перебування в Польщі", – висловив свою думку співзасновник Natviol (польської програми поселення для водіїв і кур’єрів) Лукаш Вітковський.