У Glusco знову змінився власник, який виступає проти націоналізації компанії

Пресслужба компанії розповсюдила реліз, в якому повідомила про зміну власника мережі АЗС Glusco. Втім, можливо це лише намагання перешкодити її націоналізації.
У Glusco знову змінився власник, який виступає проти націоналізації компанії - 19 травня 2022 - Auto24

АЗК Glusco

logo19 травня 2022, 16:07
logo0
logo0 хв

Схоже, націоналізація мережі АЗС Glusco, про яку днями розповіла українська влада, не буде простим. Адже мережа має власника, який нещодавно заявив про себе. Як відомо, у грудні 2021 року мережу придбав грецький бізнесмен Дімітріос Аніфантакіс. Продав компанію ізраїльський бізнесмен Нісан Моїсеєв, якого пов’язували з одіозним Віктором Медведчуком.

Однак з того часу мережа не запрацювала, а багато заправок було передано в оренду великим операторам ринку, зокрема WOG та OKKO.

Наразі пресслужба Glusco проінформувала, що 29 березня 2022 року компанія SNEL ENERGY LTD, яка належала Аніфантакісу, перейшла у власність іншому підприємцю – Александрос Александру, громадянину Кіпру. Він став власником кіпрської торгової компанії, яка опосередковано володіє та керує мережею з понад 100 АЗС та 6 нафтобазами в Україні, – пишуть у релізі.

Раніше Glusco позиціонувала себе як швейцарська компанія

“Пан Александру продовжує підтримувати команду працівників групи українських компаній і впевнений у величезному потенціалі компанії, який обов’язково реалізується після повернення України до мирного життя, – говориться в офіційному повідомленні. – Наразі група продовжує виплачувати заробітну плату 214 співробітникам і, таким чином, підтримує своїх співробітників та їхні родини, щоб вони мали кошти в ці важкі часи”.

Раніше повідомлялось, що Київський районний суд міста Харкова арештував нерухоме майно мережі АЗС Glusco. Арешт відбувся в рамках кримінального провадження про ухилення від сплати податків та відмивання грошей.

Також цікаво що робити під час стояння в черзі на заправці

Під судовий арешт потрапили 234 об'єкти нерухомості: 145 заправок, вісім нафтобаз, 38 складських та інших приміщень, дев'ять земельних ділянок на території Києва та 12 областей України. Разом із корпоративними правами 34 юридичних особи групи компаній Glusco перейшли в управління Агентства з розшуку та менеджменту активів.

В повідомленні пресслужби Glusco йдеться, що Александру знає, про рішення Уряду України щодо передачі активи групи Glusco в управління НАК “Нафтогаз”. Він вважає, що цей факт є наслідком непорозуміння, оскільки він не має жодного зв’язку з російською владою. Він уже здійснив певні кроки для вирішення зазначеної ситуації та подав свої звернення до Посольства України в Республіці Кіпр, а також до Міністерства закордонних справ Республіки Кіпр.

Пресслужба Glusco також оприлюднила біографію нового власника. За їх інформацією, свою кар'єру пан Александру розпочав у 2006 році як керівник активів в Primetel - постачальником послуг Інтернет-ТБ-телефонії на Кіпрі. З 2007 по 2012 рік він обіймав посаду старшого міжнародного банківського радника в Hellenic Bank. Згодом, пан Александру приєднався до команди юридичної фірми Michael Kyprianou & Co. LLC, де брав участь у розвитку бізнесу фірми. З 2015 року займається інвестиціями в нерухомість на Кіпрі та Німеччині, а з квітня 2021 року займається торговельною діяльністю в нафтогазовій сфері.

Фото кіпріота Александрос Александру у Фейсбук