В Україні знайшли вітчизняний електромобіль, якому понад 50 років

На Кіровоградщині знайшли унікальний прототип електромобіля, виготовлений школярами одного з гуртків Павлиського ліцею імені Сухомлинського, створений на стику 1960-1970 років.
На Кіровоградщині знайшли унікальний електромобіль, створений учнями місцевої школи пів сторіччя тому - Auto24

ФОТО: Autogeek|

Електромобіль, створений учнями ліцею

logo8 березня, 15:35
logo0
logo0 хв

Василь Сухомлинський працював директором школи Павлиша (нині – ліцей) та за часів своєї каденції ініціював створення великої кількості гуртків, у тому числі й технічного, учні якого й створили цей електричний родстер. Про знахідку повідомили наші колеги з Autogeek.

Читайте також: В Україні розробили безпілотну машину розмінування: чим вона унікальна

Автомобіль розрахований на одну дорослу людину, чи двох підлітків. Він створений з вузлів та агрегатів серійних транспортних засобів, що випускались в СРСР.

Автомобіль має батарею на 96 А/год й мережу на 6 В, а у рух авто приводить модифікований стартер від “Москвич-400”. До того ж прототип має принцип керування однією педаллю, запровадженням якого зараз “хизуються” сучасні автовиробники: у ненатиснутому положенні педаль активує механічні гальма на задній осі, а у натиснутому – електромотор. Однак в цьому випадку педаль відповідає лише за гальма.

Також цікаво: У Вінниці майстри створили багі для військових

Панель приладів досить примітивна: перший тумблер запускав машину, інший – вмикає фари та ліхтарі. За замовчуванням, родстер мав постійну швидкість руху, яку очевидці описують як досить жваву.

Точних даних про запас ходу, час роботи, максимальну швидкість та інші конструктивні особливості даного автомобіля немає. А проте, впевнено можна сказати, що найбільша його унікальність в тому, що його створили прості учні школи.

Читайте також: Ми з Миколаєва: ентузіасти створили цілу лінійку електромобілів власної конструкції

До того ж цей електрокар їздив вулицями Павлиша ще до появи на світ Ілона Маска, адже генеральний директор Tesla народився лише у червні 1971 року.