Натомість реєстрації вживаних дещо знижуються.

У жовтні українці придбали майже 2,5 тисячі електромобілів. Це на +48,8% більше, ніж у жовтні минулого року та на 1,6% менше, ніж у вересні 2022 року. Однак замість вживаних авто виріс інтерес українців до нових.

Експерти Інституту досліджень авторинку проаналізували статистику реєстрацій «електричок» в Україні протягом жовтня та визначили ТОП моделей в трьох сегментах: імпорті вживаних, внутрішніх перепродажах та купівлі нових авто.

Також цікаво які вживані авто купували українці у жовтні

Динаміка ринку електричних авто


Динаміка продажів електромобілів в Україні, жовтень 2021 - жовтень 2022

Більшість електромобілів у жовтні (53,7%, 1315 штук) привезли вживаними з-за кордону. Імпорт вживаних легковиків з електричним двигуном більш вигідний, якщо порівнювати з класичними авто з двигунами внутрішнього згоряння: за електромобілі не потрібно сплачувати митні платежі. Саме тому частка ввезених з-за кордону електричних авто така велика.

На внутрішньому ринку придбали 34,8% від загальної кількості проданих автомобілів з електричним двигуном (853 шт.).

Продажі нових електроавто повільно зростають третій місяць поспіль: у жовтні показник зафіксований на рівні 11,5% (282 шт.) від загальної кількості. Це лише на 5 авто менше у порівнянні з травнем, коли на фоні паливної кризи українці придбали найбільше нових електромобілів.

ТОП найпопулярніших електромобілів на внутрішньому ринку

Лідером на внутрішньому ринку електромобілів залишається Nissan Leaf, кількість угод купівлі-продажу якого утричі перевищує показники найближчого конкурента: 253 штук проти 86 штук у Volkswagen ID.4, що розмістився на другому місці.

Найдоступніша Tesla Model 3 опинилася на третьому місці (53 угоди), електричний Volkswagen Golf посів четверту сходинку (48 угоди.), а першу п’ятірку замикає Tesla Model S (40 угод).


Найпопулярніші моделі електромобілів на внутрішньому ринку, жовтень 2022 року

Також цікаво в Україну привезли електромобіль потужністю 950 к.с.


ТОП імпортованих вживаних електромобілів

Лідером «свіжопригнаних» електромобілів також залишається Nissal Leaf (262 шт.), а ось на друге місце із четвертого піднявся Volkswagen ID.4 (124 шт.). При цьому, судячи із динаміки, ця модель має усі шанси стати лідером імпорту «електричок» з-за кордону у майбутньому. Варто також зауважити, що значну частину цих моделей привозять з Китаю.

Третє місце зайняла Tesla Model 3 (114 шт.), а четверте — компактний Renault Zoe (90 шт.). Замикає першу п’ятірка найпопулярніших імпортних «електричок» жовтня Volkswagen E-Golf (80 шт.).

Цікавим є те, що серед імпортованих у жовтні вживаних електромобілів, 251 штука випущена у 2022 році. Тобто потенційно ці авто фактично нові, проте «розмитнені» як вживані. Це пов’язано з особливостями оподаткування у Китаї, звідки привозять ці машини – нові там значно дорожчі, аніж аналогічні, але з першою реєстрацією.

Отже, насправді об’єм імпорту вживаних автомобілів з електричним двигуном менший, а от нових електромобілів — більший, проте значну його частину (якщо не половину) може займати так званий «сірий» імпорт.


Найпопулярніші моделі вживаних імпортних електромобілів, жовтень 2022 року

До речі українці масово скуповують "фури"


ТОП нових електромобілів

Перше місце за підсумками жовтня утримує Volkswagen ID.4 (102 шт.). Друге місце, як і у вересні, посіла Honda M-NV (48 шт.), а третє — Mercedes-Benz EQA (18 шт.). Четверту та п’яту позиції зайняли ще дві моделі цього німецького бренду: EQC (15 шт.) та EQE (14 шт.).


Найпопулярніші нові електромобілі у жовтні 2022 року

Таким чином, після піку продажів електричних машин у липні, наразі тенденція до їх купівлі дещо зменшилась. Враховуючи регулярні атаки ворога на електричну інфраструктуру України, найближчим часом може спостерігатися зворотній процес – падіння продажів електромобілів.