Унікальний прототип Pontiac не можуть продати за 1 мільйон доларів

Pontiac Banshee – невидана модель Pontiac, яка позиціонувалась як “вбивця” Chevrolet Corvette. Втім, купе так і не запустили в серію, а всього було випущено лише декілька прототипів.
Рідкісний Pontiac не можуть продати за мільйон доларів: в чому причина - Auto24

ФОТО: Autoevolution|

Pontiac Banshee

logo21 травня, 14:15
logo0
logo0 хв

Відомо, що розробкою проєкту “Banshee” займався славетний Джон Делореан, однак від проєкту відмовились, адже керівники GM побоялись, що новинка від Pontiac може виявитись успішнішою за Corvette.

Читайте також: Розкішну BMW Alpina B3 продадуть на аукціоні

Як повідомляє Autoevolution, Banshee, що зараз продається, має індекс XP-833. Цікаво, що GM, після того, як закрила проєкт Pontiac, використала їх напрацювання в новій генерації Corvette кінця 60-х. Проте, доля цього прототипу стала відома в 2020 році, коли він вперше був виставлений на продаж.

Тоді вартість автівки оцінювали в $750 000, але після пандемії, у 2022 році вона зросла до 1,2 мільйона доларів. Однак, навіть після 2 років продажів, прототип все ще не може знайти нового власника. Зараз вартість цього Pontiac знизили до 1 мільйона, в надії продати авто, але, схоже, що бажаний колекціонер-мільйонер і досі не знайшовся.

Також цікаво: Копію першого японського автомобіля Toyota продають на аукціоні

Варто зазначити, що стан прототипа справді можна назвати музейний. Модель має шестициліндровий двигун в парі з чотириступеневою МКПП й повністю оригінальні деталі. Подейкують, що один з інженерів Pontiac викупив у керівництва цей прототип й зберігав у себе в повній таємниці аж до 2006 року.

Згодом автомобіль брав участь в декількох виставках, проте ніколи не пересувався дорогами загального користування. Саме тому, новий власник отримає повністю автентичне авто 1964 року у відмінному стані, якщо буде готовий віддати за це 1 мільйон доларів.