ФОТО: Колаж Авто24|
Номерні знаки UA в Німеччині міняються не всі, а лише після перебування машини там понад рік
Штраф за недотримання вимоги щодо заміни українських документів та номерів на німецькі становить від 70 до 105 євро.
Для проведення потрібної процедури власники транспортних засобів повинні подати в орган реєстрації документ, що посвідчує особу, де ім'я і прізвище написано латинськими літерами, українське свідоцтво про реєстрацію та страховку. Про нові вимоги до реєстрації пишуть німецькі видання.
Українські номерні знаки підлягають заміні після реєстрації. Тут є одна умова: електронні копії українських документів при реєстрації авто не мають юридичної сили, слід подавати тільки паперові чи пластикові оригінали.
Читайте також Через тиждень реєстрація автобусів у Європі піде за новими стандартами безпеки
У Німеччині будь-яке "чужоземне" авто після року перебування на її території підлягає реєстрації та митному декларуванню, а також технічному огляду й страхуванню. Через виняткові обставини для українських власників транспортних засобів у статусі біженців федеральний уряд кілька разів робив виняток. Однак останній термін такої пільги закінчився 30 вересня.
Щоб автомобіль прослужив якомога довше, потрібно не забувати змінювати основні рідини та фільтри. Німецький Bosch виробляє усі види фільтрів для авто – повітряні, оливні, паливні (бензинові та дизельні), а також для салону. В цих виробах можна не сумніватись – вони завжди найвищої якості.
Рекламна інформація
Федеральне міністерство транспорту спільно з федеральними землями протягом останніх кількох місяців розробило нову процедуру щодо українських автівок. З набуттям чинності нових вимог реєстрації українські документи та номерні знаки автоматично стають недійсними на всій території Німеччини, їх використання заборонено.
Читайте також У Євросоюзі десятий місяць поспіль росте реєстрація легковиків: яких саме
Однак це стосується лише тих українських автомобілів, що експлуатуються в ФРН понад рік. Щодо обов’язкового митного декларування транспортного засобу, то для українських біженців, котрі прибули, прибувають чи будуть прибувати до ЄС, їхні ввезені товари для переселення звільнені від податків на імпорт, в т.ч. це стосується і транспортних засобів.
Є застереження щодо виїзду за межі Німеччини й повторного заїзду задля нового річного відліку й уникнення реєстрації: короткий перетин кордону не гарантує, що річний період починається знову, а власник звільняється від вимоги реєстрації. Виїхати до Польщі, скажімо, заправитися там на АЗС і знову повернутися на територію ФРН нового відліку не дає.
Читайте також Німеччина спростила порядок отримання документів для українських водіїв
Федеральне міністерство транспорту з цього приводу чітко заявило, що подібні дії за новий термін вважатися не будуть, оскільки автомобіль перебуває на митній території Європейського Союзу.