Електрокар носить статус концепту, однак прийом замовлень розпочався. Перші машини замовники отримають у 2021 році.

Lightyear One обладнаний сонячними панелями на даху й капоті, котрі забезпечують йому додатковий енергоресурс на додачу до батареї – 12 км за кожну годину. Вартість новинки стартує з відмітки у 149 тисяч євро.

Також цікаво: Audi офіційно представила свій найпотужніший і найдорожчий кросовер – SQ8

Заснований групою студентів з Нідерландів стартап Lightyear офіційно представив свій перший серійний електрокар One з запасом ходу у 725 км за циклом WLTP. Домогтися такого показника допомогли сонячні панелі на даху і капоті машини.

Розробники запевняють, що протягом року сонячні батареї на даху і капоті дозволяють отримати енергію, достатню для подолання дистанції в 20 тисяч кілометрів. Площа сонячних панелей становить близько 5 квадратних метрів, вони вкриті гартованим захисним склом. Ємність акумуляторів не названа, однак творці електрокара повідомляють, що авто має низький рівень енергоспоживання – 83 Вт*год/км.

Фото: електрокар Lightyear One / Lightyear

У рух Lightyear One приводить чотири мотор-колеса. Потужність, знову ж таки, не названа, але судячи з того, що на розгін від 0 до 100 км/год займає 10 секунд – автомобіль далеки від того, аби називатись спорткаром.

Читайте також: Глава Укравтодору подав до суду за критику доріг

Lightyear One можна заряджати від побутової мережі на 3,7 кВт (35 км пробігу за годину заряду), настінного блоку на 22 кВт (209 км пробігу за годину заряду) і швидкісних зарядок 60 кВт (570 км пробігу за годину заряду).

П'ятимісний електрокар створений з використанням легких композитів, в тому числі включаючи вуглеволокна й алюмінію. А кузов – ретельно вивірений в аеродинамічній трубі.

Компанія Lightyear обіцяє розпочати поставки клієнтам на початку 2021 року (версія Pioneer зі 100 машин вже розкуплена) для перших замовників і в середині року – для решти покупців. При цьому в Європі можна замовити машину в лізинг за ціною 1879 євро на місяць.


Автори проекту повідомили, що вже працюють над другою моделлю, яку обіцяють зробити значно доступнішою.

Також цікаво: З’явилась газова версія Skoda Scala