ЯК ПОТРАПИТИ В СЛОВАЧЧИНУ
Словаччина – член Євросоюзу і для власників біометричних паспортів в'їзд на 90 днів вільний. Втім, нині потрапити на її територію можна тільки з негативним тестом на Covid-19. Усі подорожуючі під час в’їзду до Словаччини зобов’язані пройти антигенний тест і в подальшому підлягають самоізоляції, під час якої на п’ятий день повинні зробити тест RT PCR. Від проходження антигенного тесту звільняються особи, які прямують територією Словаччини транзитом.
Словаччина має два відкритих пункти пропуску:
Ужгород – Вишнє Нємецьке, Ужгородський район
До КПП за кілька кілометрів від Ужгорода веде магістраль М-06 Київ – Чоп, з якої на обході Ужгорода в Оноківцях слід звернути на М-08 і попід лісом прямісінько до КПП.
Характерна ознака – черга з вантажівок. Станом на листопад 2020 року це єдиний пункт пропуску для вантажного транспорту. Словацька сторона пропускає вантажі доволі повільно – за добу може пройти до півсотні машин, у той час як угорські колеги пропускають зо 200. КПП біля Ужгорода популярний серед легкових автомобілів, для них час переходу – до 10 хвилин. Тут є і пішохідний перехід, втім його на період пандемії, закрили.
У пункті пропуску “Ужгород-Вишнє Нємецке”, пропуск осіб, які тимчасово або постійно проживають на території Словаччини, буде здійснюватися з 8.00 до 20.00 (за київським часом).
Також цікаво: хто може не стояти у черзі на кордоні
Малий Березний – Убля, Великоберезнянський район
Прямуйте по Н-13 Львів – Самбір – Ужгород і у Малому Березному звертайте праворуч до переходу. КПП нині можна перетнути на легковому транспорті, пропуск пішоходів закритий, а вантажний автотранспорт пропускають без обмежень. Зазвичай, проїзд та прохід відкритий для всіх категорій.
Малі Селменці – Вельке Слеменца, Ужгородський район
Пішохідний пункт пропуску на невизначений період закритий словацькою стороною.
ЯК ПОТРАПИТИ В УГОРЩИНУ
Угорщина нині відкрита тільки для транзиту, країну можна проїхати по автобану. Звертати з нього заборонено, зупинитися на відпочинок та для заправки можна тільки на визначених місцях. Відхилення від транзиту – штраф у 100 євро, за дотриманням іноземцями транзитного коридору слідкує поліція.
Також у тему: як привезти з Європи авто для розмитнення в Україну
В Угорщину з України можна потрапити через 5 КПП:
Чоп (Тиса) – Захонь
До найпопулярнішого пункту пропуску можна дістатися міжнародною трасою М-06 Київ – Чоп, вона у хорошому стані. Пункт працює цілодобово на пропуск легкових та вантажних автомобілів і завантажений у будь-яку пору року та доби. Транзитні машини проходять процедуру зважування на терміналі, що значно сповільнює потік і створює незручності для водіїв. Найбільш завантажені дні – вихідні та понеділок, ближче до четверга і п'ятниці черги стають меншими.
Дзвінкове – Лонья, Берегівський район
Режим роботи КПП обмежений – 8-17 години, він тимчасово закритий для вантажного транспорту, але відкритий для пасажирських перевезень. Цей пункт не сильно завантажений, доїхати можна по Т-07-14 на неї треба звернути з М-25, якою прямуєте з Чопа.
Косино – Барабаш, Берегівський район
Пасажирський пункт пропуску для легкових авто, який працює з 7 ранку до 19 години. Завантаженість невелика, за годину пропускають до 50 автомобілів. До нього дістанетесь по М-25 "Соломоново" – Велика Добронь – Яноші з підходом до контрольно-пропускного пункту "Косини" – вона сполучає контрольно-пропускні пункти на україно-угорському кордоні. Якість дороги до нього “не дуже”.
Лужанка – Берегшурань, Берегівський район
Досить завантажений КПП, здебільшого через велику кількість пасажирських автобусів. Для вантажного транспорту є обмеження у 7,5 тонн, тому не всі водії можуть скористатися ним. Однак ті, хто їде через нього, теж потрапляє у багатогодинні черги.
Найшвидше до "Лужанки" можна дістатися через М-06 до Мукачево, а далі на південь по М-24 до Берегово. 8 км дороги М-24 до цього КПП частково відремонтували, тож покриття дороги тут непогане. Поки що немає розмітки та узбіччя.
Міжнародний пункт пропуску "Лужанка" працює цілодобово, взимку – всі сім днів, влітку – по будніх днях. Через високу завантаженість водіям варто подумати про альтернативу, приміром Косино – Барабаш або Вилок – Тисабеч.
Вилок – Тисабеч, Виноградівський район
Це пасажирський пункт пропуску у Виноградівському районі, який працює цілодобово. Від Берегово можна доїхати по М-23, дорога до неї відремонтована.
Також у тему: як користуватись "червоним" та зеленим" коридором при перетині кордону
При перетині кордону слід уважно вивчити правила швидкісного режиму, які запроваджені у країнах ЄС. У населених пунктах обмеження – 50 км/год, поза населеним пунктом – 90 км/год. На автомагістралі у місті чи селі – 90 км/год, поза ними – 130 км/год. Штраф за порушення починається від 20 євро. Ті ж правила у сусідній Угорщині, де швидкісний режим контролюється камерами відеоспостереження.