При ремонті автомобіля економія на послугах СТО та запчастинах може обернутись проблемами в дорозі. Однак деякі резерви для заощадження можна знайти.

Щоб оптимізувати свої витрати на ремонти й обслуговування машини, доведеться проявити трохи кмітливості та навіть спритності. Тобто будьте готові, що ощадливий підхід до автосервісу потребуватиме від вас витрат часу і моральних зусиль. І тим не менш, результат може бути вагомий для сімейного бюджету.В деяких країнах для ощадливих автомобілістів є майстерні самообслуговування, де за невелику платню можна користуватись усім обладнанням.

Читайте також: Ремонт автомобіля своїми силами: чи варто братись

Бути в темі

Один з ключових моментів – ви повинні розуміти, що відбувається з вашої машиною у технічному плані. Сутність поламки, варіанти ремонту, можливі ускладнення, наслідки застосування неякісних деталей та помилок автослюсарів – все це треба розуміти хоча б у загальних рисах. Тому вам потрібні надійні джерела інформації – керівництво з ремонту та онлайн-джерела (про це нижче).

Правильний механік

Автовласник з великим досвідом завжди має свого “власного” автомеханіка. На відміну від “не свого” (хоча й не менш кваліфікованого) він не має бачити у вас виключно ходячий гаманець. Така людина може не працювати на тій СТО, куди ви звикли звертатись, але її консультації будуть край потрібні вам, щоб пояснити спосіб ремонту, вигідний не сервісу, а вам.

Наприклад, поміняти кульову опору можна разом з важелем підвіски, а можна окремо. В першому випадку дешевше обійдеться робота, в другому – купівля комплектуючих. І на сторонній СТО, і в магазині запчастин вам будуть пропонувати варіанти, цікаві саме їм. Натомість сумлінний консультант підкаже вам спосіб ремонту, вигідний для вас. Та ще й з урахуванням таких нюансів, як боротьба з іржавими болтами та впресовування шарніра в алюмінієвий важіль.

Для раціонального витрачання коштів і часу на утримання авто бажано мати знайомого майстра, якому ви б довіряли у питаннях діагностики і стратегії ремонту.

Правильна СТО

Це одне з найскладніших питань, але обійти його не можна, і приготуйтеся, що вам доведеться обирати між кількома “точками”. Шукайте майстерню з такими пунктами:

  • Наявність хорошого поста діагностики. Важлива можливість замовити саму лише діагностику – на випадок подальшого ремонту в іншому місці;
  • Гарантія на виконану роботу;
  • Можливість привезти “свої” запчастини;
  • Можливість бути присутнім при ремонті (потрібно для спілкування з автослюсарем–виконавцем роботи);
  • Позитивні відгуки від колег-автомобілістів.

Але майстерня не обов’язково щоразу має бути одна й та сама. Наприклад, на спеціалізованих (не за брендом, а за видом робіт) СТО ремонт часто обходиться дешевше, ніж на станції широкого профілю. Так, стартер чи генератор часто вигідніше перебирати у майстерні електрика. А з проблемами АКП краще відразу їхати до майстра-“коробочника”, бо універсальні СТО все одно повезуть ваш демонтований “автомат” до нього ж, але додадуть свою маржу за клопоти.

Читайте також: Як знайти СТО у чужому місті

Бренд запчастин

Запасні частини в наш час – це результат спільної праці інженерів та маркетологів. Перші створюють продукт певної якості, а інші беруть його і продають – один той самий! – під різними брендами та за різними цінами. Можливо, не завжди, але для багатьох моделей картина часто має саме такий вигляд. В принципі, всі ланцюжки ребрендингу та ресурсу запчастин добре відомі фахівцям на СТО та в торгівлі, вам доведеться лише з’ясувати ці подробиці стосовно вашої моделі. І тоді можна буде обрати деталь гідної якості, але невисокої ціни.

Купувати найдорожчі запчастини необов’язково, а найдешевші – не слід. Щоб знайти золоту середину, треба знати особливості ринку або мати надійного консультанта.

Певно, не варто нагадувати, але скажемо головне: запчастини-“оригінал” від офіційного дилера завжди мають повний аналог, виготовлений на тому ж заводі і тій же виробничій лінії, але в іншій коробці і значно дешевший.

Використовуйте чужий досвід

Щоб приймати рішення з вищевказаних питань, збирайте якомога більше інформації. Цінне джерело – досвід людей, які теж мають справу з вашою моделлю автомобіля. Це можуть бути клуби власників, клубні СТО, групи у соцмережах тощо. Але щоразу обов’язково зважайте на особу автора, який ділиться цінною для вас інформацією: хто він за фахом, яка в нього освіта, як давно він “у темі”, звідки в нього ці дані, чому він вирішив ними поділитися, чи не має він з цього матеріального зиску. І з важливих питань ніколи не спирайтеся на інформацію з одного джерела, обов’язково перевіряйте її в інших.

Рекомендація Авто 24

Не перестарайтеся. У своєму прагненні заощадити ще одну гривню не переступіть ту межу, за якою економія стає самоціллю. Якщо зусилля, вжиті заради економії коштів на сервіс та ремонт, стануть для вас обтяжливими, подумайте про те, чи не час вам придбати інший автомобіль – або новіший, або іншої марки, не такий дорогий в утриманні. На щастя, сьогодні навіть недорогі моделі пропонують користувачам достатньо високий рівень безпеки та комфорту, не потребуючи натомість дорогого обслуговування.

Читайте також: Що покаже комп’ютерна діагностика автомобіля перед покупкою