Які автомобілі заборонили привозити в Україну: перелік і ціни

Заборона імпорту в Україну російських транспортних засобів стала причиною зникнення деяких моделей, які випускаються лише в РФ.
Які автомобілі заборонили привозити в Україну: перелік і ціни
logo3 липня 2019, 15:40
logo0
logo0 хв

Згідно Постанови Кабінету міністрів № 535 від 15.05.2019 року "Про внесення змін до Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з РФ", з 1 липня 2019 року заборонено ввозити в нашу країну ряд товарів походженням з Російської Федерації. Це товари з кодами транспортних засобів 8701 (трактори), 8702 (автобуси), 8703 (легкові авто), 8704 (вантажні авто), 8705 (авто спецпризначення), 8709 (авто, які використовуються для перевезення вантажів на заводах, складах, портах, аеропортах), 8711 (мотоцикли).

Читайте також: "АвтоВАЗ" припинив виробництво автомобілів

Серед легкових автомобілів – вся продукція російського "АвтоВАЗу", включаючи Lada 4x4 (від 294 тис. грн), Granta (248,4 тис. грн), Largus (319 тис. грн), Vesta, XRAY (352 тис. грн). Всі вони продавались в Україні дочірнім підприємством "УкрАвтоВАЗ".

Окрім того, до останнього часу українцям намагались продавати УАЗи – "Патріоти" та пікапи на їх базі, "Хантери" та "буханки". Коштували вони немало – від 369 тисяч гривень. Ще один автомобіль, який користувався невеликою популярністю – Chevroelt Niva, який коштував на 10 тисяч дешевше. Серед комерційних авто – автобуси ПАЗ та вантажівки ГАЗ і КамАЗ. Їх продажем займалась група компаній "АІС". Окрім того, продажем ГАЗів нещодавно розпочала займатись ще одна компанія.

Читайте також: як довести українським митникам, що авто не з Росії

На території Росії розміщені виробництва більшості автомобільних виробників світу. Вони виготовляють не лише глобальні моделі, але й для локальних ринків. Деякі з них завозились в Україну. Так, кілька років тому під всесвітньою назвою Accent в Україну возили російський Hyundai Solaris, а також одноплатформенний Kia Rio. Невдовзі українські імпортери почали поставляти корейські аналоги цих моделей. "Регіональним" кросовером для країн СНД був Hyundai Creta (від 543 200 грн), однак його не завозили в Україну з осені 2018 року, сьогодні на складах дилерів залишились лише кілька машин з минулого року.

Завод Volkswagen в Росії виробляє спеціально для ринків країн колишнього Союзу Polo Sedan (від 362 тис. грн), який завозився і в Україну. Відтепер в нашій країні "Поло" будуть лише хетчбеками і виробленими на батьківщині свого бренду.

Втім, українці останнім часом мало купували автомобілів походженням з Росії. Так, за даними Auto-Consulting, в травні вони придбали всього 206 одиниць легкових автомобілів, що склало 3,1% від загального ринку. Окрім того, було продано 28 легких комерційних автомобілів (LCV), що склало 4,1% від усіх продажів за місць. Для порівняння, на початку 2000-х тільки один "АвтоВАЗ" займав в Україні 56% ринку, а ГАЗ контролював 60% сегменту LCV.

Нагадаємо, що Ford розпрощався з російським ринком і закрив заводи.