Музика не лише створює настрій, а й впливає на стиль водіння та реакції водія.

Аби з'ясувати, як музичний супровід впливає на водіїв, британське видання Auto Express та компанія IAM Roadsmart провели експеримент, який показав цікаві результати.

Також цікаво: Як вибрати мотошколу: 5 слушних порад

Тести проводились на гіперреалістичних симуляторах. Піддослідні спочатку намотали кілька кіл трасою, аби визначити контрольний показник. Точкою відліку стали 4 хвилини і 34 секунди, необхідні для подолання двох кіл.

Slipknot

Першою музичною композицією, під яку довелось їхати піддослідним, була важка хеві-метал композиція від Slipknot. Увімкнена на високій гучності. Жорсткий музичний трек значно ускладнив завдання, пілоту стало складніше плавно прискорюватися і гальмувати. У результаті час проходження двох кіл збільшився на 14 секунд, при цьому водій часто занадто різко поводився з органами управління, а при гальмуванні переїхав стоп-лінію на два корпуси автомобіля.

Після кількох кіл в тиші, пілотам увімкнули фортепіанну музику “Варіації Голдберга” Йоганна Баха. Тиха, заспокійлива музика є повною протилежністю хеві-металу. Хоча значної різниці у темпі, порівняно зі Slipknot, пілот не показав – результат виявився на 12 секунд нижче базового. Зате водій зупинив машину чітко перед фінішною лінією.

Читайте також: Audi e-tron потрапив під відкличну кампанію через ризик займання акумуляторів

Наступним треком була композиція Shake It Off від Тейлор Свіфт. Енергійна поп-музика за впливом виявилась найближчою до тиші – результат проходження двох кіл був лише на 2 секунди гіршим, за контрольний. Але автомобіль виїхав за стоп-лінію на три корпуси.

Плейліст закривала хіп-хоп композиція Humble Кендріка Ламара. Не надто швидкий, але ритмічний трек не чинив помітного відволікаючого впливу на темп – результат лише на 1 секунду гірший за контрольний. Однак гальмування у цьому випадку стало справжньою проблемою для пілота: автомобіль виїхав за стоп-лінію аж на 4 довжини машини.

Експерт IAM Roadsmart пояснив, що поп і реп, можливо, не були б такими відволікаючими композиціями, якби їх не програвали на приголомшуючий гучності, тому що будь-яка гучна музика буде відволікати увагу, при цьому легка музика на розумної гучності є бажаним і комфортним супроводом в дорозі для більшості водіїв.

Також цікаво: Як знизити витрати пального на 20%