Яку трофейну техніку ЗСУ захопили у рашистів: інфографіка

Серед захопленої техніки - танки, БТРи, артилерія та спеціальні військові машини.
Яку трофейну техніку ЗСУ захопили у рашистів: інфографіка - 10 червня 2022 - Auto24

Трофейний Т-80БВМ

logo10 червня 2022, 14:33
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Українські військові не лише ефективно знищують техніку ворога, а й захоплюють її, опановують та використовують проти окупантів. Інфографіку про кількість захопленої техніки підготували в “Укрінформ” на основі даних нідерландського видання Oryx.

Танки

За наявною інформацією відомо, що українським бійцям вдалося захопити щонайменше 235 танків різної модифікації.

Наприклад, 9 травня бійці 93-ї бригади показали два трофейних Т-80. Це радянський Т-80БВ та вже сучасна його модифікація Т-80БВМ. Один з танків отримав легендарну назву англійською Fury (злість).

Також цікаво скільки і яких танків втратили росіяни

Артилерія

Серед захопленої артилерії – реактивні системи залпового вогню, самохідні артилерійські установки та гармати.

За інформацією Oryx українські військові захопили 3 вогневих системи ТОС-1А. Відомо, що одна з таких стала трофеєм на Чернігівщині. Військові захопили систему в районі Нового Бикова.

Кілька транспортно-заряджальних машин до ТОС-1А разом з боєкомплектом захопили на Харківщині.

Крім того, нещодавно бійці Сил оборони України показали, як використовують трофейну гармату “Нона-К”.

До речі як б’ють ворога французькі САУ Caesar

Бронетехніка та засоби ППО

Трофейними вважають 446 одиниць бронетехніки. Це російські МТ-ЛБ, БМП-2, БМП-82 та інші. Серед захопленої техніки – два “Тайфун-К”. Ми детально розбирали його конструкцію на прикладі згорілої машини.

Серед трофеїв українських військових – ЗРК “Бук-М2”. Його захопили в квітні бійці Сил спеціальних операцій. Трофеями стали: самохідна пускова установка ЗРК “Бук-М2” та пуско-заряджальна установка з ракетою. Крім того, була захоплена пересувна радіолокаційна станція виявлення і цілевказання 9С18 “Купол”.

РСЛ та інженерна техніка

Щодо інженерної та автомобільної техніки, то українським військовим також є чим похвалитись. Зокрема, їм вдалося поповнити свій арсенал 13 понтонними переправами ТММ-3, ймовірно частину цієї техніки було захоплено під час намагань ворога облаштувати переправу через Сіверський Донець в районі Білогорівки на Луганщині.

Відомо, що в березні 2022 року Збройні сили України захопили радіолокаційну станцію розвідки позицій ракет та артилерії 1Л261. Ця РЛС входить до складу контрбатарейного розвідувального комплексу “Зоопарк-1М”.