Ютубер власноруч зробив гвинтовий велосипед з колесами, надрукованими на принтері: відео

Реалії доводять, що винаходити колесо чи велосипед можна й у теперішній час. На цій основі в охочих до технічної творчості людей виходять доволі цікаві транспортні засоби. Британець Джеймс Брутон – саме з тієї не дуже великої когорти самородків.
Гвинтовий велосипед Брутона: опис, фото, відео - Auto24

ФОТО: Джеймс Брутон|

Джеймс Брутон на своєму гвинтовому велосипеді

logo11 травня, 20:53
logo0
logo0 хв

Самобалансуючі велосипеди та електричні байки Брутона з системою обертання і ковзання коліс у всіх напрямках змушують задуматися навіть дипломованих інженерів-конструкторів. А він лише ютубер, хоча в душі конструктор, дизайнер, інженер-механік, винахідник, робототехнік і взагалі на всі руки домашній майстер. Та й не тільки домашній, оскільки його роботами захоплюється весь світ.

Одне з його недавніх напрацювань навіть важко визначити за типом ходової. З одного боку ніби велосипед чи мотоцикл, а з іншого – той химерний транспортний засіб має чотири всенаправлені колеса. Вони можуть самостійно балансувати, як сігвей, і рухатися у будь-якому напрямку. І це неймовірне дітище ютубера реальне їде!

Його гвинтовий велосипед з чотирьох коліс – не що інше, як всеспрямований велосипед. Там дві пари меканумних коліс зібрані та розташовані так, щоб рухатися протилежно один одному. Кожне колесо має ремінний привід від чотирьох окремих електродвигунів. Вони стоять над рамою вгорі.

Читайте також Винахідник придумав велосипед: тепер з капцями замість коліс

Доволі цікаво спостерігати за відео, в якому поетапно, у прискореному темпі, Джеймс Брутон розповідає про будівництво цього транспортного засобу. Цікаво й те, що значна частина компонентів колеса для кожного блоку друкується Джеймсом на 3D-принтері з використанням різних матеріалів і процесів.

Матеріал й справді різноманітний. Для зовнішнього колеса використовується фанера. Більш міцні матеріали використовуються як для клинів, так і для окремих маленьких коліс, які встановлюються під кутом 45 градусів по колу кожного більшого колеса.

Для кожного з цих окремих роликів підбираються менші підшипники, більші підшипники йдуть на колеса. Маленькі клини для міцності як приклеєні, так і прикручені, через що вони не розійдуться і не будуть наражати на небезпеку Брутона або когось іншого під час їзди.

Брутон побудував власні колеса Mecanum діаметром 360 мм для гвинтового велосипеда, надрукувавши багато компонентів за допомогою 3D-друку. Він встановив ці чотири колеса збоку, оскільки їх основною роботою здебільшого є швидке самобалансування шасі. Кожен з них приводиться в рух зубчастим гумовим ременем, з’єднаним з електродвигуном і, таким чином, здатний рухатися вперед або назад, за потреби може їхати вбік чи по діагоналі.

Читайте також Винахідник зробив гусеничний велосипед без коліс

Є відео, де він катається в кімнаті – гарно сприймається. Однак більш цікаво сприймаються кадри з парковки, де показ ходових властивостей та маневрів гвинтового велосипеда більш дивовижні.

Електронний блок управління, який він побудував і запрограмував, контролює роботу великих коліс, які можуть без зміни положення рухати самобалансуючий транспортний засіб у будь-якому напрямку.

Ручне управління просте, але воно дещо відрізняється від того, що може очікувати будь-який досвідчений велосипедист чи мотоцикліст. Як ліворуч, так і праворуч є поворотні ручки, а також тумблери, які впливають на те, в якому напрямку поворотні ручки змушують рухатися велосипед.

Читайте також Peugeot представила вантажний електровелосипед

Тут відсутнє керування ногами, оскільки Брутон зосередив все під ручне управління. Як і Segway, транспортний засіб можна нахилити вліво або вправо і розпочати рух у будь-якому напрямку.

Тепер прихильники технічної творчості ютубера чекають на наступне відео з показом гвинтового велосипеда на слаломі чи курсі навичок, щоб продемонструвати його керованість. Ймовірно, такий сюжет вже готується. Почекаємо.

Фото/відео: Джеймс Брутон