З Великобританії до України рухається колона з трьох десятків спецавтомобілів: відео

З британського графства Кент до України вирушив найбільший конвой пожежно-рятувальної техніки "для героїчних українських пожежників": понад три десятки машин різного призначення англійські вогнеборці зняли з чергування й відправили до Харкова та найбільш атакованих росіянами міст.
Британський конвой з 33 одиницями спецтранспорту йде в Україну - Auto24

ФОТО: National Fire Chiefs Council|

Формування колони пожежно-рятувальної техніки у дворі головної пожежної станції Кенті

Посилання скопійовано!
logo24 квітня, 14:00
logo0
logo0 хв

Урочисті проводи гуманітарного конвою відбулися 23 квітня. Техніка йде своїм ходом до польсько-українського кордону. Весь цей набір було зібрано пожежними й рятувальними службами Англії та Уельсу під патронатом Міністерства внутрішніх справ і Національної ради керівників пожежної служби.

За кермом машин їдуть ті ж водії, які працювали на цих машинах. Вони передадуть автомобілі з рук у руки українським колегам і тим самим дадуть гарантію на добротний технічний стан спецтехніки. Попередньо перед відправленням усі машини пройшли сервісне обслуговування, на деяких машинах замінено окреме обладнання та робочий інструментарій.

Читайте також Британські фермери віддають нашим військовим власні автомобілі

Окрім оновлення й ТО знятих з чергування машин, кожне депо намагалося якнайбільше завантажити другий ряд салону подарунками родинам українських колег від британських сімей пожежників та рятувальників – особиста ініціатива дітей, дружин, батьків. Одну фуру завантажили вкрай необхідним обладнанням. В основному це набори дихальних апаратів, човни, протипожежні та водні засоби індивідуального захисту, комплект для безпечної роботи на висоті тощо.

Фото: National Fire Chiefs Council

Загалом від 15 станційних депо в колоні йде 33 пожежно-рятувальні машини, з-поміж яких 20 пожежних машин, вісім аварійно-рятувальних автомобілів, одна висотна автодрабина, один автомобіль 4x4, дві авторемонтні машини та згадана вище вантажівка, що перевозить понад 2800 одиниць зібраного надлишкового обладнання.

Читайте також Український біженець став заробляти в Британії 100 000 гривень на місяць

Це доповнює 89 надлишкових пожежно-рятувальних машин, які були доставлені в Україну шістьма попередніми автоколонами та залізницею з початку повномасштабної війни у ​​2022 році.


"Зібрали цю техніку й обладнання, щоб доставити туди, де це найбільше потрібно. Ми стали свідками сили та стійкості українських пожежників з самого початку війни. Оскільки війна триває, а завдання, яке стоїть перед ними, стає дедалі складнішим, Великобританія та міжнародна спільнота пожежників продовжуватимуть надавати підтримку", - зазначив очільник національної ради керівників пожежної охорони Марк Хардінгем.

Читайте також З Великобританії в Україну надійшли незвичні автобуси

В британській службі порятунку вражені стійкістю українських колег, які попри те, що окупантами знищено 396 пожежних станцій і 1676 одиниць пожежної техніки, мужньо несуть службу.

Вже за якихось кілька днів на українському кордоні британські рятувальники зустрінуться зі своїми колегами і з перших вуст дізнаються, як тим працюється під постійними обстрілами ворога.

Редакція Авто24 вдячна Келлі Енн Олдфілд і Френсісу Олдфілду за надані фотознімки та відео для нашого відеосюжету.