В Україні подорожчала "автоцивілка"

Особливо для власників авто, що живуть поблизу столиці, машин на іноземних номерах та таксистів.
Автоцивілка в Україні дорожчає з 21 вересня 2019 - подробиці
logo24 вересня 2019, 21:05
logo0
logo0 хв

З 21 вересня 2019 року набрало чинності розпорядження Нацкомфінпослуг "Про внесення змін в деякі нормативно-правові акти щодо ОСГПВ ВНЗ", яке збільшує ліміти виплат за цим видом страхування. Зокрема, максимальна сума виплат за шкоду щодо майна (тобто автомобілів) в ДТП сягнула 130 тисяч гривень (замість 100 тисяч раніше). А витрати на відновлення здоров'я збільшились до 260 тисяч грн (було 200 тисяч). Тобто максимальні ліміти збільшені на 30%.

Водночас, прямого підвищення вартості полісів не передбачено – базовий платіж, від якого розраховується вартість "автоцивілки", залишається на попередньому рівні у 180 грн. Однак страхові компанії несуть додаткові витрати при виплаті відшкодування, тому вони піднімають ціни на поліси. Адже збільшити їх можна за рахунок використання коригуючих коефіцієнтів, багато з яких змінюється.

Зокрема, збільшуються коефіцієнти для автомобілів на іноземних номерах – з 2-4 до 5-10.

Читайте також: штрафи за використання "євроблях" діють

Система бонус-малус за безаварійну або аварійну їзду стала менш вигідною для законослухняних громадян. Страховик за безаварійну їзду може використати лише коефіцієнт 0,9. А для тих, хто побував в ДТП, тариф може вирости в 1,8 разів. Втім, останню поправку страхові компанії використовують нечасто.

Найбільше змін відбулося при визначенні вартості поліса в залежності від місця проживання автовласника. По-перше, вона відтепер визначається не за місцем реєстрації автомобіля (номером сервісного центру, як раніше), а за місцем проживання (реєстрації) власника, яке записано в свідоцтві про реєстрацію авто.

Найвідчутніше подорожчання торкнулося населених пунктів поблизу Києва, яких при визначенні коефіцієнтів об'єднали з містами-мільйонниками. Тому для жителів околиць столиці тарифи на поліси "автоцивілки" піднімаються десь на 60%, а для інших – в середньому на 15%. Коефіцієнт для таксі – в межах 1,1-1,5.

Застрахувати авто онлайн можна тут.

Водночас вводиться понижуючий коефіцієнт для електромобілів – 0,9. Окрім того, зменшено тариф для тих, хто оформляє електронний страховий поліс – для нього теж діє коефіцієнт 0,9, тобто поліс на 10% дешевший.

За словами представників страхових компаній, нульова франшиза при оформленні полісу "автоцивілки" застосовуватиметься рідко (хіба що за умови придбання додаткових страховок).

Окрім того, іншим розпорядженням Нацкомфінпослуг затвердило новий зразок полісу ОСГПВ, старий буде дійсний до 1 березня 2020 року.