ЗСУ отримали вантажівки "Кобальт-Фотон": що це за техніка

Відразу п’ять потужних вантажівок придбала і передала підшефному військовому об’єднанню громада Луганщини. Це китайські вантажівки, зібрані та дооснащені українськими майстрами.
Вантажівки Кобальт-Фотон, зібрані в Україні: характеристики, фото, обладнання - Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

"Кобальт-Фотон"

logo15 березня, 20:20
logo0
logo0 хв

Одержувачем техніки вітчизняного автоскладального заводу "Кобальт" стала Державна спеціальна служба транспорту. Вибір техніки був усвідомлений як задля допомоги нашим захисникам, так і задля підтримки національного автопрому і виробника.

"Підтримка має бути всебічна. Цей транспорт збирається в Україні. Сподіваюся, він послужить вірою і правдою для наших захисників", – підкреслив під час передачі техніки Артем Лисогор.

Читайте також Вантажівка везла на причепі ще дві вантажівки і пікап: що порушив водій

Це вже не перше постачання машин такого виконання для Сил оборони. Торік громада Ужгорода закупила за кошти місцевого бюджету й передала на потреби Збройних сил України такі ж чотири спеціалізовані бортові вантажні автомобілі. Наші захисники залишилися вдоволеними.

Редакція Авто24 вирішила детальніше поцікавитися переданими автомобілями "Кобальт-Фотон". Про вручені луганчанами спеціалізовані бортові тентові вантажівки FKB-10-WBCХZ-03T в короткому інтерв’ю нашим читачам розповів заступник начальника сервісної служби ТОВ "Автоскладальне підприємство "Кобальт" Олег Мірошниченко.

За словами інженера-сервісника, усі п’ять машин "мають повний привід 4х4 і відповідають стандартам техніки військового призначення".

Читайте також Поляки скасували пільги на перевезення гуманітарних вантажів на ключовому автобані

На "Кобальт-Фотоні" згаданої вище моделі китайський виробник вантажівок Foton використовує компоненти провідних світових брендів. Скажімо, силовий агрегат тут ліцензійний, Cummins (ISF3.8S5154), який ставлять на свої вантажівки провідні автовиробники. 4-циліндровий рядний двигун потужністю 157 к.с. видає крутний момент в діапазоні 491/1200 і характеризується доволі економічним споживанням палива – всього 14,3 л на 100 кілометрів пробігу.

Машина бортового виконання має 10-тонну корисну вантажність. Окрім цього, вона спроможна тягнути за собою на зчіпному пристрої (фаркопі) вантажний причіп чи гармату або ж інший несамохідний колісний транспортний засіб. Для роботи розчищення дороги від повалених дерев чи визволення загрузлих автомобілів тут є фронтальна гідравлічна лебідка.

Читайте також У водія забрали вантажівку за перевезення цигарок

В кузові таких машин можна перевозити на повздовжніх лавках як особовий склад, так і різне військове майно та оснащення, в т.ч. палетні вантажі, ящики з боєприпасами, тюки з амуніцією тощо. При потребі ці транспортні засоби будуть використовуватися для евакуації поранених.

Машини вже пройшли обов’язкову державну військову реєстрацію і відправлені в бойові підрозділи Державної спеціальної служби транспорту.

Як підкреслив керівник цієї служби генерал-майор Богдан Бондар, ці "автомобілі допоможуть швидше вирішувати поставлені бойові завдання щодо захисту держави".