Зима повернулась: що робити з машиною  

Раптове похолодання після приємного тепла  не просто зіпсувало нам весняний настрій. Багато хто з водіїв вже встиг укомплектувати машину по-літньому, і що тепер робити?
Похолодання навесні 2023 – що робити з машиною: поради

ФОТО: GettyImages|

Похолодання навесні: що робити з машиною

logo29 березня 2023, 09:47
logo0
logo0 хв

Зрозуміло, що це похолодання тимчасове, і за кілька днів тепло остаточно повернеться. Але ж і однієї години може вистачити, щоб потрапити в неприємності на дорозі, якщо машина вже не відповідає зимовим умовам. Тобто – похолодання не можна ігнорувати.

Похолодання в середині весни не бувають довгими, але неприємностей можуть накоїти чимало.

Читайте також: Що потрібно зробити з машиною навесні

Оскільки наші авто давно “всепогодні”, навряд чи ваш перелік робіт з переведення машини з режиму “зима” в режим “літо” був великий. Але зворотні дії в цій ситуації можуть бути ще коротшими.

  • Літні шини. Літня гума починає повноцінно працювати з температури + 7о +8оС. Коли надворі близько 0оС, вона суттєво втрачає свої властивості, зокрема, навіть на чистому асфальті гірше тримає машину при гальмуванні та в повороті. Якщо під літній протектор трапиться лід, втрата керування гарантована. Тож користуйтеся машиною з літніми шинами лише вдень, коли на ваших маршрутах не буде льоду;
  • Літній омивач. Якщо мороз тримався кілька годин, будьте певні – бачок з літньою рідиною замерз так, що навіть на сонечку сам собою він не відтане і до обіду. Тому спробуйте відігріти омивач за допомогою добре нагрітої “незамерзайки”, а якщо після потеплення знайти її не вдалося, налийте в бачок гарячої горілки. Нагадаємо, що холодну незамерзаючу рідину лити на лід в бачку сенсу немає;

Усі шини Continental розроблені таким чином, щоб підходили для електромобілів. Вони забезпечують безпечні поїздки, незалежно від дорожніх умов і стилю водіння.

Рекламна інформація

  • Пляшки в багажнику. Можливо, ви вже встигли залишити в машині якісь напої або інші неморозостійкі рідини у скляній тарі. Не забудьте забрати її, інакше пляшку розірве і вам доведеться сушити машину.
  • Виклали щітку в гаражі. Що ж, доведеться одного разу скинути сніг з вікон просто рукою в рукавичці. Головне, не шкребіть машину і вікна підручними засобами типу віників чи коробок від SD-дисків. Фарба і лак на кузові доволі легко затираються, а мутне скло – це погіршення видимості, особливо вночі. Якщо скло вкрилося кіркою криги чи інею, а зимового інструменту під рукою немає, можна набризкати на скло ту ж горілку;

Читайте також: Що не можна залишати в машині у спеку

  • Літні килимки. А це вже той елемент, який без проблем переживе будь-яке похолодання. Майте лише на увазі, що навіть у день без опадів на літні килимки можна нанести чимало бруду – грунт через перепади температур буває достатньо мокрим.

За деяких умов мороз може розірвати навіть пластикову пляшку з мінералкою. Тож коли погода нестійка, напої в машині краще не залишати.

Рекомендація Авто24

Головне в умовах несміливого наступу весни – навіть не перехід машини на літню комплектацію. Головне, щоб ви не перейшли передчасно на літній стиль їзди – з енергійними розгонами, гальмуванням “у підлогу” і середньою швидкістю “під вісімдесят”. Якщо при таких манерах керування вам трапиться відрізок льоду або просто холодного асфальту, до біди буде зовсім недалеко, на якій би гумі не були ваші колеса.

Читайте також: Весняні шини – для чого потрібні і скільки коштують