Аналітики CarVertical проаналізували завантажені клієнтами звіти й зібрали найцікавіші статистичні дані про торішній ринок вживаних автомобілів. Вийшла доволі цікава картина.

Дослідженням проаналізовано інформацію з 26 країн. З-поміж найбільших гравців вторинного ринку Великобританії, США, Німеччини, Франції, Італії у списку є й охоплена війною Україна. Серед найвіддаленіших – Австралія та Мексика. Усі дані базуються на аналізі вмісту платформи carVertical.

Більше збитків, але менша вартість

У 2023 році зафіксовано 1,78 мільйона страхових випадків, а у 2022 році їх було 1,4 мільйона. Найбільша компенсація була виплачена під час врегулювання пошкодження Lamborghini Huracan і склала 250 тис. євро. Загальна вартість пошкоджень транспортних засобів, зафіксованих у звітах carVertical, перевищила 4,4 мільярда євро. У 2022 році ця вартість склала 5,1 млрд євро.

BMW очолили список битих машин

Найбільше пошкоджень зазнали автомобілі BMW. Показник тут становить 48,4% для всіх авто з пошкодженнями. Для порівняння, відповідні показники у Audi – 43,9%, Skoda – 43,7%, Dacia – 43,5%, Lexus – 42,4%. У середньому 39,3% усіх перевірених на платформі вживаних транспортних засобів були пошкоджені. Це означає, що ризик придбання автомобіля з підозрілою історією все ще дуже високий.

Читайте також Звідки привозили вживані автомобілі у 2023 році: детальний аналіз

Німецькі машини крадуть найчастіше

Минулий рік був багатими на викрадені автомобілі. Однак реальна кількість крадіжок у Європі може бути набагато вищою, оскільки викрадені автомобілі рідко потрапляють на ринок вживаних автомобілів. У більшості випадків їх розбирають і продають на запчастини.

Злодії найбільше віддають перевагу автомобілям BMW. 17,7% усіх випадків, виявлених дослідниками, стосувалися моделей цього виробника. За ними йдуть Mercedes (15,3%) і Audi (12%).

Ризик придбання автомобіля з підозрілою історією лишається дуже високим: майже 40% усіх перевірених на платформі вживаних транспортних засобів були пошкоджені. Фото: techgameworld.com

Загалом найбільший ризик крадіжки стосується транспортних засобів преміум-класу. Для порівняння – у Ford – 6,1%, у Volkswagen – 5,4% (хоча ці бренди також потрапили до першої п’ятірки).

Найбільше викрадених автомобілів 2016-2019 років випуску – найбільший попит на такі 5-7-річні авто. Більшість викрадених авто припадає на 2016 рік – 12,4%.

Читайте також На скільки подорожчали вживані автомобілі в Україні за 2023 рік

Кожен 13-й автомобіль мав фейковий одометр

У 2023 році 7,5% машин мали згорнутий одометр. Це означає, що у 1 з 13 угод була здійснена спроба обдурити покупця, який міг переплатити за автомобіль. Загалом на платформі було зареєстровано 7,7 мільярда відкочених кілометрів, що є незначним збільшенням порівняно з 7,4 мільярдами позаминулого року.

Минулорічним рекордсменом по відкату одометра став Volvo V70 – його пробіг зменшився на приголомшливі 450 000 кілометрів. Можна лише уявити, який був реальний пробіг цього автомобіля до підробки одометра.

Рейтинг брендів, у яких найчастіше повертають одометр, очолює Opel – 14,3% усіх автомобілів цього виробника мали фальсифікований пробіг. За Opel йдуть Jeep (12,8%), Land Rover (11,4%), Lexus (10,8%) і Porsche (10,5%).

Читайте також У США впали ціни на вживані авто, особливо на електричні

Відкат одометра більш поширений серед старих автомобілів. 13,8% усіх автомобілів, випущених у 1995 році, мали підроблений одометр, що (за статистичними даними) робить модель цього року найризикованішою при купівлі автомобіля. Шахрайство з пробігом також поширене в автомобілях, випущених у 2012-2016 роках, де показники «виправлення» становлять близько 11%.

Якщо на одометрі старенької автівки малий кілометраж пробігу, бо “теща мало їздила”, то залюбки погоджуйтеся і йдіть до іншого продавця. Фото: europeanservicecenter.com

У пошуках найчастіше запитували Golf

Найбільш шуканою моделлю на платформі carVertical у 2023 році був Volkswagen Golf (4,91% усіх завантажених звітів).

На другому місці – BMW 3 серії (4,89%), на третьому – Volkswagen Passat (3,8%). Далі йдуть BMW 5 серії (3,7%) і Audi A4 (3,5%).

Читайте також В Європі дешевшають вживані авто

Чорний, сірий і білий кольори лідирують

Найпопулярнішими кольорами у 2023 році були чорний (29,6%), сірий (26,6%) та білий (18,8%). Частка екстравагантних кольорів, таких як зелений, фіолетовий або жовтий, рідко перевищує 1%.