
ФОТО: МОЗ України|
За роки повномасштабної війни Україна отримала 1482 "швидкі", 73 з них – броньовані
Отримувачами 16 карет стали Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у восьми областях України. Одним з перших вивів на чергування нову машину Донецький Центр ЕМД.
Про те, як ця машина буде використовуватися медзакладом, розповіла його директор Світлана Рязанцева. Відео з інтерв'ю розміщено на сайті Донецької обласної воєнної адміністрації.
Читайте також Швидкі допомоги на базі Mercedes-Benz подолали 20 000 км на шляху в Україну
Це вже друга карета, отримана протягом останньої декади березня. Перед цим комунальне некомерційне підприємство отримало швидку медичну допомогу на шасі Ford Transit, укомплектовану високоякісним медичним обладнанням провідних світових виробників. Реанімобіль придбав й подарував закладу в рамках гуманітарної допомоги Благодійний фонд "ЮЕЙМ", який очолює Марія ДОЦЕНКО.
Реанімобіль на шасі Ford Transit від БФ "ЮЕЙМ" буде обслуговувати і військових, і цивільних. Фото: Донецький Центр ЕМД
За Програмою розвитку ООН (ПРООН) надійшов реанімобіль на шасі Peugeot Boxer. Такі карети виготовляє "Автоспецпром". Вітчизняна модель також обладнана за сучасними стандартами й нестиме службу у прифронтоій зоні.
Читайте також "Швидка" KIA Bongo буде працювати на Черкащині
Автомобілі медичної допомоги на ходовій Ford Transit та Peugeot Boxer редакція Авто24 описувала досить часто, повторюватися не варто. А ось розповідь директора КНП "Донецький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф" про плани у використанні спецтранспорту нам видалася цікавою (див. відео нижче).
“Швидка” на базі Peugeot Boxer від UNDP Ukraine / ПРООН в Україні обслуговуватиме прифронтові громади Донеччини та армійські евакопункти. Фото: Донецький Центр ЕМД
Очільниця прифронтового медзакладу Світлана Рязанцева розповіла, що екіпажі отриманих машин надаватимуть медичну допомогу постраждалим від бойових дій, проводитимуть евакуацію поранених до медичних закладів Дніпра та Києва, а також доставлятимуть у безпечні тилові лікарні хворих із міських закладів охорони здоров’я та соціальної сфери.