Неприємний запах з пічки авто: причини і як усунути

Так буває: сідаєш за кермо, а десь з-під нього на тебе виповзає легка хвиля смороду – такого, скажімо, як на міському сміттєзвалищі. І радий кинути на його ліквідацію всі сили, та як знайти осередок пахощів?
Неприємний запах з пічки автомобіля: причини і як усунути

ФОТО: GettyImages|

Неприємний запах з пічки авто: причини і як усунути

logo2 серпня 2020, 09:34
logo0
logo0 хв

Чомусь існує стійкий стереотип про те, що неприємний запах розповсюджує пічка автомобіля. Таке теж може бути, але правильніше буде говорити про кліматичну установку в цілому.

Так сталося, що саме кліматична установка є першим розплідником неприємних пахощів в машині

Справа у тому, що найчастіше ароматичний дискомфорт в машині створюють пахучі бактерії, які оселяються там, де є сирість. А сирість завжди є на випарнику кондиціонера – теплообміннику, який схований в кліматичному блоці під торпедо. Але це причина не єдина, хоча вона – серед найбільш ймовірних.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як усунути запах бензину в салоні авто

Що смердить у машині

  • Грибок і пліснява в кондиціонері. На холодному металі випарника після вимкнення кондиціонера осідає волога – конденсат, на який налипає пил та дрібне сміття. В цій мокрій каші з часом заводяться грибки та бактерії, які в деяких випадках виявляються дуже пахучими.
  • Пліснява в повітроводах і на радіаторі опалювача. Волога на радіатор опалення потрапляє рідко, і не в усіх моделях автомобілів це можливо. Але наслідки в цілому схожі на випадок у системі кондиціонера.
  • Пил і рослинне сміття в повітроводах і на радіаторі опалювача. В канали системи обігріву /охолодження із зайвого потрапляють хіба що комахи і листя та суцвіття з рослин. Для них нетипово видавати запахи, але у випадках із деякими видами рослин це буває.

Аби випарник кондиціонера під торпедо не ставав притулком для колоній грибків та бактерій, треба застосовувати і вчасно міняти салонний фільтр повітря

Як усунути запахи в салоні

Плісняву, бактерії та інших непрошених гостей незалежно від того, де вони живуть – в пічці чи в кондиціонері – знищують однаково. Для цього існують препарати двох типів.

Аматорські засоби для знищення запахів мають вигляд аерозольного балону із довгою трубкою, за допомогою якої хімреактив подається вглиб кліматичної системи. Перед поданням у неї препарату кліматична установка вмикається на максимальну швидкість вентилятора, як правило трубка вводиться в сопло, з якого відбувається забір повітря в режимі “з салону” (“рециркуляція”).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як зробити ароматизатор в машину своїми руками

Професійні засоби для знищення запахів подаються в повітроводи спеціальним пристроєм, який за допомогою ультразвуку перетворює препарат на дрібнодисперсний туман. Який засмоктується у систему так само в режимі рециркуляції. Такий метод найбільш ефективний, оскільки дозволяє заповнити очищувальною речовиною всі канали і порожнини системи розподілу повітря по салону – і не залишає таким чином пахучій плісняві жодних шансів.

Якщо повітроводи добряче засмічені, повністю очистити їх від мікроорганізмів можна лише професіональним устаткуванням

Своїми руками

Нарешті, очистити опалювач і кондиціонер можна своїми силами, і навіть не витрачаючись на фірмові препарати. Але для цього доведеться розібрати кліматичну установку (можливо, і торпедо) і промити всі її закапелки миючим засобом із вмістом хлору. Великий плюс такого способу ще й у тому, що після такого очищення підвищиться ефективність роботи і опалення, і кондиціонеру.

Екстремальні випадки

Бувають, проте, і геть неприємні випадки. Іноді десь в затишному кутку машини – необов’язково в районі пічки – може, вибачайте, здохнути якісь гризун або дрібна пташка. Таке частіше трапляється у великих містах, де тварини мають менше природніх місць для створення притулку або схованки для припасів. Натомість міські тварини часто мають резерв у вигляді парковки автомобілів неподалік мусорних контейнерів. Для подібних випадків характерний стійкий запах, як правило, незалежний від роботи системи кліматичної установки. З усуненням цієї проблеми краще не затягувати, аби запахом не просочилися деталі інтер’єру.

Пристрій для очищення кліматичної системи із застосуванням ультразвуку вбиває шкідливі мікроорганізми в усіх каналах і теплообмінниках

Рекомендація Авто24

Автомобіль для більшості з нас – це друга домівка, і за порядком у ньому варто слідкувати так само, як і у власній квартирі. Запахи є одним з атрибутів затишку, тож майте на увазі, що на цей фактор може впливати не тільки дорогий ароматизатор на торпедо, не тільки пліснява і не тільки певні предмети, забуті під сидіннями або в багажнику. Пил і сухе листя на килимках і вічна волога під ними теж впливають на ароматичний комфорт в інтер’єрі. Тому пилосмог і м’яка ганчірка для вологого прибирання мають бути вірним другом водія, який проводить у машині багато часу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Запахи в автомобілі: що означають і як реагувати на аромати в салоні