Невиконане замовлення на бронетранспортери для України може взяти інша відома компанія

Порушена авторитетним німецьким виданням Bild тема зриву постачання профінансованих урядом ФРН 400 бронемашин для України знайшла несподіване продовження і пропозицію з Канади.
Кандський виробник бронетранспортерів Roshel готовий врятувати німецький контракт - Auto24

ФОТО: Roshel|

Зона відвантаження готової продукції канадського заводу "Roshel"

logo24 квітня 2024, 16:30
logo0
logo0 хв

На факт зірваних термінів законтрактованих постачань компанією Flensburger Fahrzeugbau Gesellschaft (FFG), бронемашин зреагував гендиректор і засновник канадського виробника бронемашин Roshel Роман Шимонов.

Справа в тім, що поставка до 400 протимінно-захищених транспортних засобів (MRAP) була відкладена на кілька місяців через недостатню кількість сертифікатів протимінної безпеки та відсутність дозволів на експорт.

Читайте також Канадська Roshel адаптувала бронеавто під потреби ЗСУ

Гендиректор канадського конкурента німецького заводу Роман Шимонов сказав: "Прочитавши вашу недавню статтю про поточні закупівлі обладнання Міністерством оборони Німеччини, я відчув потребу поділитися інформацією про наші машини MRAP, які, на мій погляд, є набагато кращою альтернативою".

За словами Шимонова, канадська поставка такої кількості бронемашин була б не лише швидшою, вчасною та у повній відповідності до специфікації замовлення, але й "вдвічі дешевшою" німецького конкурента «FFG» та його американського постачальника «TAG»!

Читайте також Що українці вдосконалюють в канадських бронемашинах Roshel Senator

"Ми можемо пообіцяти вам найконкурентніші ціни: менше 375 000 євро за MRAP. Зараз у нас на складі вже є 100 одиниць нового Senator MRAP, які можуть бути негайно доставлені в Україну. Нині компанія щомісяця виробляє 140 бронеавтомобілів Сенатор", – повідомив керівник канадського заводу Роман Шимонов.

Для порівняння: FFG заклала розрахункову ціну транспортного засобу в 787 500 євро, включаючи всі додаткові витрати на транспортний засіб. У порівнянні з запропонованим цінником у 375 000 євро від "Roshel" Україна могла б отримати на законтрактовану німецьким урядом суму удвічі більше бронетранспортерів, які за характеристиками набагато кращі від запланованих до постачання.

Канадські «Сенатор» відповідають стандарту НАТО STANAG 4569 рівень 2 для балістичних і рівні 3A, 2b і 2c з 25 кг TNT. Машина вже сертифікована, в Україну канадський виробник ще наприкінці минулого року поставив 1000-й такий автомобіль.

Читайте також Тест-драйв канадського бронеавтомобіля Roshel Senator, зібраного українськими руками

Окрім цього, канадський виробник зброї зробив ефектну пропозицію канцлеру Олафу Шольцу і міністру оборони Борису Пісторіусу: задля підтримки України в Німеччині "Roshel" спроможний в короткий термін відкрити в їх країні завод MRAP.

"Місцеве виробництво в Німеччині заощадить витрати на логістику, створить робочі місця та утримає інвестиції в країні, що, своєю чергою, заощадить податкові гроші", – підсумував свою пропозицію Роман Шимонов.

Фото: Roshel