Nissan хоче відсудити у свого колишнього боса 91 мільйон доларів

Японський автовиробник заявляє, що саме такі збитки спричинив Карлос Гон своєю "корупційною практикою".
Nissan хоче відсудити у свого колишнього боса 91 мільйон доларів
logo13 лютого 2020, 11:50
logo0
logo0 хв

У судовому позові Nissan стверджується, що екскерівник альянсувикористовував корпоративні ресурси та службове положення у власних інтересах.

Читайте також: Чому поліція не штрафує "євробляхерів"

Серед іншого, Карлосу Гону закидають оплату оренди нерухомості по усьому світу за рахунок компанії, використання корпоративних літаків для власних потреб, придбанні розкішної яхти за кошти компанії, а також надзвичайно високу ставку зарплатні для власної сестри, котра також була в штаті корпорації. Усе це Nissan називає “корупційною практикою” і вимагає відшкодування.

Нагадаємо, Карлос Гон керував Nissan протягом двох десятиліть і, фактично, врятував компанію від банкрутства. Він також очолював Renault, Mitsubishi та Lada. В листопаді 2018 року він був заарештований японською поліцією за звинуваченнями у використанні коштів компанії для особистої вигоди та зловживанні посадою.

Сам Гон усі звинувачення відкидав і неодноразово виступав з заявами про наклеп з боку колишнього роботодавця, називаючи себе “жертвою змови”. Він чекав на чергове судове засідання, знаходячись під домашнім арештом в Японії, однак порушив умови, на яких був випущений з в’язниці, покинувши країну наприкінці минулого року. Через кілька днів стало відомо, що його таємно вивезли на історичну батьківщину – до Лівану, з яким Японія не має договору про екстрадицію. Свою втечу він пояснив тим, що переконаний у заангажованості японського суду.

Читайте також: Volvo та Geely можуть стати однією компанією