Що обов’язково має бути в автомобілі, щоб в автовласника не забрали "права"

Перелік необхідних в автомобілі речей закріплений в Правилах дорожнього руху.
10 речей, які обов’язково мають бути в автомобілі - Auto24
logo17 червня 2023, 18:17
logo0
logo0 хв

У розділі 31.4 Правил дорожнього руху (ПДР) перелічені вимоги, відповідно до яких експлуатація легкового автомобіля може бути заборонена.

За відсутність цих речей можна отримати штраф від поліції, або навіть позбутися водійського посвідчення, попереджає Дорожній Адвокат.

Також цікаво чи потрібно передавати "права" та "техпаспорт" поліцейському в руки

Відсутні чи не працюють склоочисники (31.4.4.а ПДР)

Очищення вітрового скла від опадів та бруду необхідне для забезпечення доброї видимості водію. Відсутність або несправність склоочисників може стати причиною обмеженої видимості та виникнення небезпеки на дорозі.


Дзеркало заднього виду (31.4.7.а ПДР)

Дзеркал заднього виду в сучасних автомобілях як мінімум три (у вантажівках більше) – салонне та два бокових. У фургонах без заднього скла салонного дзеркала може не бути. Відсутність будь-якого заднього дзеркала ускладнює огляд ситуації ззаду і може призвести до небезпечних ситуацій на дорозі.

Не працює звуковий сигнал (31.4.7.б ПДР)

Звуковий сигнал використовується для попередження і сповіщення інших учасників дорожнього руху. Відсутність робочого сигналу призводить до втрати можливості ефективно комунікувати з іншими водіями на дорозі. Це може створити ризик виникнення аварійних ситуацій і порушити загальну безпеку на дорозі.

Не працюють спідометр чи одометр (31.4.7.г ПДР)

Спідометр та одометр є важливими приладами для контролю швидкості та відстані, пройденої автомобілем. Відсутність їх роботи ускладнює оцінку швидкості руху та може призвести до недотримання допустимих обмежень швидкості, що становить загрозу безпеці на дорозі.

Відсутній бампер або задній захисний пристрій (31.4.7.е ПДР)

Бампер та задній захисний пристрій виконують важливу функцію захисту автомобіля у випадку зіткнення. Відсутність цих елементів підвищує ризик травмування пішоходів та інших учасників дорожнього руху під час ДТП.

Також цікаво як зекономити на ремонті автомобіля

Бризковики (31.4.7.е ПДР)

Фартухи проти бруду та бризковики служать для того, щоб бруд, вода та каміння не підіймалися від коліс та не розбризкувались на свою та інші машини. Відсутність цих елементів може призвести до забруднення дороги, зменшення видимості та створення небезпеки для інших водіїв.

Медична аптечка певного типу ТЗ (31.4.7.є ПДР)

Медична аптечка є обов’язковим елементом безпеки в дорозі. В разі аварії або нагальної потреби в медичній допомозі, вона може врятувати життя. Відсутність або неповна комплектність медичної аптечки ускладнює можливість надати першу допомогу в разі нещасного випадку, що загрожує життю.

До речі аптечка: що в ній має бути

Знак аварійної зупинки (31.4.7.є ПДР)

Знак аварійної зупинки є необхідним для попередження інших водіїв про несправність або нагальну ситуацію з автомобілем. Відсутність цього знаку може спричинити недостатню свідомість інших водіїв про вашу проблему і створити ризик дорожньо-транспортної пригоди.

Працездатний вогнегасник (31.4.7.є ПДР)

Вогнегасник є важливим засобом для боротьби з пожежами в дорозі. Відсутність працездатного вогнегасника призводить до неможливості швидко реагувати на пожежну загрозу та врятувати своє і чуже життя чи майно.

До речі як вибирати вогнегасник для автомобіля

Ремені безпеки чи підголівники (31.4.7.ж ПДР)

Ремені безпеки та підголівники є основними засобами захисту пасажирів під час аварійної ситуації. Відсутність цих засобів може призвести до серйозних травм або смерті в разі зіткнення.

Відповідальність

Відповідно до ч.1 ст.121 КУпАП керування транспортним засобом з технічними несправностями, з якими експлуатація його забороняється, передбачає накладення штрафу в розмірі 340 грн.

Згідно з ч.1 ст.121 КУпАП керування транспортним засобом, який використовується для надання послуг з перевезення пасажирів, що має несправності, передбачені частиною першою цієї статті, або технічний стан і обладнання якого не відповідають вимогам стандартів, правил дорожнього руху і технічної експлуатації, передбачає накладення штрафу в розмірі 680 грн.

Повторне протягом року вчинення будь-якого з вище перелічених порушень передбачає накладення штрафу в розмірі від 850 до 1700 грн. При цьому водія додатково буде позбавлено права керування транспортними засобами на строк від 3-х до 6-ти місяців.

Пам’ятайте, що порушення цих вимог може призвести до штрафів або до позбавлення права керування. Але головне – це ваша особиста безпека та безпека оточуючих. Будьте відповідальними водіями й збережіть життя на дорозі.