Що використовують замість дорожніх знаків на Житомирщині

У Звягельському районі знайшли альтернативне позначення дорожнім знакам "Нерівна дорога" та різновиду штучних перепон у вигляді "Штучна нерівність". Водії їх встановлюють самостійно.
На дорогах з бруківкою царської Росії знаки замінили місцеві мітки - Auto24

ФОТО: Юлія Чупріна|

На Звягельщині зав'язана на гілці ганчірка яскравого кольору заміняє знак 1.10 "Нерівна дорога"

logo10 листопада 2024, 20:22
logo0
logo0 хв

Свої позначення на дуже поганих ділянках дороги запровадили місцеві водії легкового та комерційного транспорту. Адже відповідних дорожніх знаків тут нема.

Найбільш небезпечні для автомобільних підвісок місця дороги Довбиш-Рогачів позначені яскравими стрічками, ганчірками та навіть старими світловідбивними жилетами, прив’язаними на деревах, повідомляє Авто24.

Читайте також Що забороняє знак з закресленою буквою Е: важлива інформація

Під час перевірки автомобіля до зими перш за все перевірте акумулятор. Адже від нього залежить, чи зможе машина завестись в лютий мороз. Якщо АКБ пора замінити, зверніть увагу на Bosch - у цього виробника найширша лінійка батарей для сучасних автомобілів, вони мають мінімальний саморозряд та забезпечують надійний старт після тривалого простою.

Рекламна інформація

Якщо водій побачив цю мітку на гілці, то він суттєво знижує швидкість. Фото: Юлія Чупріна

Щоправда, стандартів щодо відстані розміщення таких попереджень тут нема. Якщо дорожній знак 1.10 "Нерівна дорога" поза населеними пунктами встановлюється на відстані 150 – 300 метрів до проблемного місця, то на відрізку дороги від Довбиша до Кам’яного Броду відстань міток до ямок, ям та ямищ в десять разів менша.

Читайте також Які автомобілі можуть стояти під новим знаком P+D

Зазвичай водії вивішують попередження за 20-30 і навіть 10 метрів від проблемного місця, оскільки тут не асфальтова дорога, а звичайна шосейка з гранітної бруківки. Швидкість на ній тримається щонайбільше 40 км/год.

За таких умов пересування (не їзди) водію достатньо і десяти метрів для гальмування – попередження спрацьовує не гірше відсутніх знаків попередження. А от стандартних попереджувальних знаків на цій шосейці не побачити – надто багато їх потрібно.

Це не дублювання попереджувального знака, а повідомлення про ще одне проблемне місце на дорозі. Фото: Юлія Чупріна

Читайте також Новий зелений знак обмеження швидкості: чи можна його ігнорувати

Вивішені стрічки, ганчірки та жилетки місцеві жителі назвали "висячий поліцейський". Назва точна, влучна, помітна і зрозуміла, оскільки тут позначка не лежить, а гойдається на гілці.

При цьому дорожній службі добровільних помічників вистачає: завдяки дбайливим водіям мітки попереджень майорять доволі часто.

На відрізку лісової дороги біля містка через рівчак неподалік колишнього хутора Шабер знайомимося з водієм, який назвався Андрієм.

Той у напрямку Рогачева якраз навішував на гілку дерева взятий з багажника старий світловідбивний жилет. Мітка така, що й у темноті буде висвічувати у світлі фар та попереджати про ями попереду.

Андрій просто їхав і перед проблемним місцем вирішив зав'язати на гілці свій старий світловідбивний жакет. Фото: Юлія Чупріна

Читайте також Заборонний знак з автомобілем та крапками: що він означає

"Уже думав викидати на смітник цей зачовганий жакет, але він тут ще з півроку добрій справі послужить, попередить про яму. Я тут кілька років тому вперше їхав і картер у своєму "Доджі" розбив, а потрапивши сюди сьогодні знову, доєднався до активістів і свою попереджувальну мітку навісив, бо чиясь передня вже геть розтріпалася й вигоріла на сонці", – розповів Авто24 власник автомобіля Opel.

Шосейна дорога з бруківки для жителів Звягельщини дуже проблемна. Фото: Валентин Ожго

Звісно, така "самодіяльність" водіїв не робить честі дорожній службі. Втім, докоряти дорожникам тут не варто. Адже скільки тут офіційних знаків не встановлюй, а дорога кращою не стане: не латками слід поправляти шосейну бруківку чи капітально її ремонтувати, а нову вже варто будувати.

Подібних шосейних доріг з граніту ще часів видобутку каменю позаминулого століття на Житомирщині вже практично не залишилося. Дороги з царською бруківкою можна порахувати на пальцях однієї руки.