Перша Октавія вийшла у січні 1959 року, аби з часом стати бестселером чеської марки.

З січня 1959 року, коли на світ з’явилась перша Skoda Octavia, було випущено більше шести мільйонів машин під цим іменем.

Також цікаво: Honda подарувала собі золоті спорткари, мотоцикли і газонокосарку

У Млада Болеславі святкують шістдесятиріччя Octavia – моделі, котра у січні 1959 року прийшла на заміну Skoda 440 “Спартак” чи Skoda 445. Назва моделі походить від латинського слова “octavia”, що означає “восьмий” – це була восьма модель чеської марки після закінчення Другої світової.


Фото: реклама Skoda Octavia першого покоління / Skoda

Перша дводверна версія Skoda Octavia вийшла з головного заводу в Млада Болеславі в січні 1959 року і протягом перших тижнів випускалась паралельно з попередниками – Š 440 та Š 445.

Під капотом Octavia першого покоління був чотирициліндровий двигун об’ємом 1,1 літра, який продукував 40 к.с. потужності. Автомобіль оснащувався чотириступінчастою коробкою передач з приводом на задні колеса. Максимальна швидкість першої “Октавії” сягала 110 км/год; середнє споживання бензину становило 7,7 л на 100 км.

Читайте також: Мінінфраструктури розкрило плани по ремонту доріг у 2019 році

Остання дводверна Octavia зійшла з конвеєра у 1964 році. Після цього модель була модернізована і отримала чотиридверний кузов, у тому числі й універсал. Випуск Skoda Octavia продовжувався до 1971 року.

Фото: Skoda Octavia 1959 року та перший універсал 1964 року / Skoda

Було продано більше 360 тисяч машин. Однак чеська марка на чверть століття “забула” про свою “Вісімку”. Лише у 1996 році, через чотири роки після злиття з Volkswagen, Skoda відродила забуте ім’я.


Сьогодні третя генерація Octavia формує основу модельного ряду Skoda. Модель випускається у кузовах ліфтбек і універсал. Вона виробляється з листопада 2012 року і повністю оновилась у лютому 2017 році. Актуальна генерація моделі розійшлась по світу тиражем у 2,5+ мільйонів екземплярів.

Також цікаво: Женевський автосалон 2019: головні прем'єри весни