Які електромобілі гниють на китайських звалищах: фото, відео

Світові ЗМІ знову зарясніли світлинами про гори покинутих у Китаї електромобілів, кількість яких на звалищах постійне росте. Однак висновки робити рано: усі фотознімки мають кількарічну історію.
Величезні автозвалища електричних авто в Китаї: фото, відео - Auto24

ФОТО: Колаж Авто24|

Електромобілі нового покоління дали поштовх для нових звалищ старих електрокарів

logo9 червня 2024, 19:35
logo0
logo0 хв

Торік наприкінці літа редакція Авто24 уже розповідала про ті звалища, опублікувавши фотокартки з тисячами закинутих машин. То були не завжди нові електромобілі, а вже добряче спрацьовані та застарілі за своїми характеристиками. Усі вони чекають на утилізацію.

Жодної свіжої інформації про зростання таких звалищ та кількості автомобілів не зафіксовано. Тож сьогоднішні розповіді про кладовища покинутих автівок базуються на старих фотоматеріалах. І це зрозуміло: все, що малося бути відправлено на звалище, відправлено не пізніше вересня-жовтня 2023 року. Автомобілі на звалищах чекають на подальшу утилізацію, але це може затягнутися на десятиліття.

Читайте також В Китаї знайшли кладовище занедбаних електрокарів

Накопичення автозвалищ розпочалося у другій половині 2019 року, а уже в 2022-у зафіксовано спад у зростанні таких кладовищ по всій країні.

У 2023 році на звалище відправлено кілька тисяч старих електромобілів, в т.ч. каршерингових. Це свідчить про те, що ера електромобілів першого покоління завершилася, як і державна підтримка виробників та споживачів.

Зголоднів? Хот-дог давно став найпопулярнішим перекусом для водіїв та мандрівників, які зупиняються на заправці. А на АЗК WOG хот-доги давно в списку фаворитів їхніх гостей. Скуштуйте, щоб зрозуміти, чому вони так полюбилися тим, хто в дорозі.

Рекламна інформація

Більш сучасні електромобілі швидко витіснили перші моделі. Фото з сайту gregabandoned.com

Раніше для стимулювання продажів електромобілів існувала кредитна система, що винагороджувала виробників електромобілів і штрафувала виробництво автомобілів із високим споживанням традиційного палива. Це сильно підштовхнуло китайський автопром. З іншого боку, для покупців існували субсидії в розмірі до 60 000 юанів, тобто 8 400 доларів США на транспортний засіб, що враховувалися при покупці електромобіля. На додаток до цього в деяких містах були введені обмеження на традиційні автомобілі з двигуном внутрішнього згоряння.

Читайте також Китайська автопромисловість збирається перегнати японську

Однак не обійшлося без шахрайства: десятки компаній почали випускати електромобілі без акумуляторів або з акумуляторами, що не відповідають стандартам. У 2016 році такого фальсифікату було виявлено на суму понад 9,3 мільярда юанів (1,3 мільярда доларів). Пекін почав скорочувати субсидії.

Чи не найдовше протрималася компанія Lifan, але у 2020 році й вона оголосила про банкрутство Фото з сайту gregabandoned.com

Зіткнувшись з новою раптовою зміною політики, багато компаній не могли знайти спосіб утриматися на плаву, залишилися на мілині, але в основному збанкрутіли. Їх електромобілі за два-три, максимум чотири роки почали виходити з ладу й потрапляли прямісінько на звалище, оскільки вже не могли конкурувати з більш сучасними автівками.

Читайте також Впровадження високих податків в ЄС на китайські авто не змінить ситуацію

З-понад 500 китайських виробників електромобілів, які змагалися за субсидії у 2019 році, сьогодні залишаються активними близько 100, з яких більше десятка випускає електромобілі. Ось таких електромобілів на тих звалищах поки що не видно.