З дверима без ручок і складним кермом: експериментальний купе-кросовер Opel трохи випередив час

Виробник зняв завісу з давно очікуваного концепту Experimental і показав свою вдосконалену мову дизайну та низку нових функцій, що прийдуть у майбутні серійні моделі.
Експериментальний купе-кросовер Opel привів у майбутнє: дизайн, інновації - Auto24

ФОТО: Opel|

Електричний купе-кросовер Opel Experimental у вигляді концептуальних ескізів

logo9 серпня 2023, 19:37
logo0
logo0 хв
РЕКЛАМА

Електрична концепція, світова прем’єра якої відбудеться на виставці IAA Mobility Show у Мюнхені 5 вересня, отримала аеродинамічну стилістику купе-кросовера. Тут використано платформу STLA та мінімалістичний інтер’єр із футуристичними технологічними прийомами.

Дві вертикальні світлодіодні смуги вказують на нещодавно оновлену емблему Opel Blitz (або Vauxhall Griffin), що також підсвічується. Така ж обробка застосована до задньої частини, хоча емблема замінена літерами Opel/Vauxhall.

Читайте також Opel обіцяє "перезавантаження" стилю

"Opel Experimental дає погляд на майбутні моделі та технології, на майбутній дизайн, навіть на нову еру та майбутнє бренду", – підкреслив генеральний директор Opel Флоріан Хюттль.

Дизайнери Opel зробили великий акцент на аеродинаміці, додавши аеродинамічні щитки з обох боків, 3-зонні колеса Ronal і яскраво виражений дифузор на додаток до звичайних хитрощів у вигляді похилої лінії даху, камер, що замінюють дзеркала, і відсутності дверних ручок.

Це не просто скляний дах, а з інновацією – сонячні панелі будуть накопичувати енергію в русі і на парковці. Фото: Opel

Незважаючи на те, що концепт є кросовером і має великий дорожній просвіт, він виглядає більше спортивно, ніж брутально. Масивні колеса з трьома спицями та футуристичні шини доповнюють пропорції, роблячи автомобіль стрункішим і спортивнішим.

У зовнішньому вигляді хром відсутній, замінений контрастною графікою та підсвічуванням. Дах покритий сонячними батареями, а бічні вікна мають колір кузова, що може стати можливим завдяки технологіям майбутнього.

Читайте також Opel показав новий логотип

За зовнішніми розмірами елегантний Opel Experimental відноситься до сегменту С, але насправді салон може похвалитися простором, що відповідає сегменту D. Фото: Opel

Про габаритні розміри виробник не вдається до конкретики, але видно, що Experimental має розміри компактного автомобіля (С-сегмент), роль, яку в номенклатурі виробника займає Astra. Завдяки вигідній розпаковці електричної трансмісії збільшено внутрішній простір, що еквівалентний моделі середнього розміру (D-сегмент) знятій з виробництва Insignia.

У футуристичному інтер’єрі екрани замінено голограмами та проекційним дисплеєм, що займає всю ширину лобового скла. Водій має доступ до інформаційно-розважальної системи Pure Experience за допомогою налаштувань елементів керування на центральній консолі та голосових команд, які підтримуються штучним інтелектом.

Кермо складається, коли воно не потрібне, а легкі адаптивні сітчаті сидіння поєднують тонку, але міцну конструкцію з тканинами в технології 3D mesh. Фото: Opel

Кермо може складатися, коли автомобіль переходить в автономний режим, а адаптивні сидіння в тканині з 3D-сітки забезпечують "виключний комфорт". Ще однією цікавою особливістю є електрохромні тканини з вбудованими світлодіодами, які можуть змінювати колір за бажанням. Крім того, підсвічування робить тканини "реактивними", попереджаючи водія, коли інший автомобіль потрапляє в сліпу зону.

Читайте також Opel Grandland оновився і отримав українські ціни

Автовиробник не розкрив детальних характеристик Experimental, але сказав, що він заснований на "сучасній платформі Stellantis BEV" і оснащений "електричним повним приводом". Очевидно, це перший автомобіль під брендом Opel на новій архітектурі STLA, що буде використовуватися в ряді серійних моделей протягом наступних кількох років, починаючи з нового Peugeot 3008. Платформа буде сумісна з одним і двома електродвигунами, а батареї забезпечуватимуть запас ходу до 700 км.

І хоча усім цікаво було б знати цінник на цю майбутню розкіш, Флоріан Хюттль тактовно оминув це питання і не назвав хоча б приблизну вартість майбутнього електрокросовера Experimental.